Aplikacje podróżniczeTransportTransport drogowy

Jak zamawiać UBER za pomocą aplikacji mobilnej? To bardzo proste!

Aplikacja służy do zamawiania transportu samochodowego za pomocą urządzenia mobilnego. UBER stanowi konkurencję dla taksówek, np. ze względu na korzystne ceny przejazdów oraz kody promocyjne. Z poniższego artykułu dowiedzą się Państwo między innymi tego jak zamawiać UBER oraz jak skorzystać z promocyjnych kodów. 

UBER – co to jest oraz jak z niego korzystać? 

Na pytanie: “UBER – co to jest” najlepiej odpowiedzieć, że to platforma do zamawiania przejazdów, dostępnych o każdej porze i każdego dnia roku, niezależnie od późnej pory, świąt czy dni wolnych. Zamówienia przejazdu można dokonać po założeniu konta w przeglądarce lub w aplikacji, którą można pobrać w google play lub app store. Dokładny opis tego jak zamawiać UBER zostanie przedstawiony poniżej: 

 • Utwórz konto w przeglądarce lub aplikacji mobilnej, 
 • W polu “dokąd jedziemy” wpisz miejsce docelowe oraz potwierdź miejsce odbioru, 
 • Zostaniesz poinformowany o cenie kursu. Jeśli go akceptujesz kliknij przycisk “Potwierdź Uber”, 
 • Na mapie śledź aktualne położenie kierowcy, by być w miejscu odbioru przed jego przyjazdem, 
 • Przed wejściem to samochodu, upewnij się, że wygląd kierowcy jego zgodny z jego zdjęciem w aplikacji oraz sprawdź czy dane samochodu się zgadzają z podanymi na stronie: numer rejestracyjny, marka, model. 

Jak założyć konto w aplikacji mobilnej? 

Założenie konta w aplikacji jest proste i intuicyjne, jednak mamy również drugą możliwość, czyli połączenie konta UBER z kontem społecznościowym, co sprawi, że nie będziemy musieli podawać swoich danych w aplikacji, ponieważ zostaną one skopiowane z połączonego konta. Proces zakładania konta można opisać w kilku punktach: 

 • Najpierw podajemy swój numer telefonu, 
 • Wpisujemy kod potwierdzający, który zostanie nam wysłany w wiadomości sms, 
 • Podajemy swój adres e-mail, 
 • Wpisujemy hasło do konta,  
 • Podajemy imię oraz nazwisko, 
 • Wybieramy sposób płatności. 

UBER – jak działa, czyli odpowiedzi na najczęstsze pytania. 

1 Jak płacić?  

Za przejazd samochodem UBEREM możemy zapłacić kartą debetową lub kredytową, kontem Android Pay, poprzez PayPal, a także za pomocą gotówki. Korzystając z aplikacji nie musimy mieć gotówki przy sobie, ponieważ kwota może być automatycznie pobrana po przejeździe z karty, jeśli zapiszemy ją na swoim koncie jako metoda płatności. 

Jak dodać kartę? 

Aby dodać kartę do swojego konta w aplikacji musimy wejść w zakładkę “płatności i promocje” oraz wybrać opcję “dodaj sposób płatności”.  

Jak usunąć konto?

Aby usunąć konto wejdź w ustawienia, wybierz ustawienia prywatności, a następnie opcję usuń konto. Kolejny krok to postępowanie zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie.

4 Jak sprawdzić cenę?

W niektórych miastach funkcjonuje opcja ustalanie cen z góry, co oznacza, że przy każdym kierowcy pojawia się opłata za przejazd. Inną opcją na sprawdzenie ceny jest skorzystanie z kalkulatora przybliżonych opłat UBERA, dostępnego na stronie internetowej.

5 Jak wprowadzić i wykorzystać kod promocyjny?

Kod promocyjny należy wykorzystać przed lub w trakcie przejazdu. W tym celu należy wejść w zakładkę „płatności i promocje”, wybrać sekcję „promocje”, a następnie kliknąć w opcję „dodaj kod promocyjny/podarunkowy”. 

Zobacz także:

Artur Trzcionkowski

Fan ekonomicznych podróży. Lubię spontaniczne wyjazdy, odkrywanie nowych miejsc, smaków oraz odpoczywanie w nieznanych mi zakątkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button