Aplikacje podróżnicze

Jak zamówić Bolt przez internet? Podstawowe informacje.

W ostatnich czasach zamawianie taksówki, czy ogólnie usług transportowych za pomocą poręcznych i intuicyjnych aplikacji staje się coraz bardziej popularne. Cenimy sobie niskie ceny, szybką obsługę i komfort zamówienia taxi z dowolnego miejsca, wiedząc, że nie ma z tym najmniejszego problemu. Czy wiesz jak działa Bolt (dawniej Taxify) oraz jak zamówić taxi przez internet?

Co to jest Bolt i jak można dzięki tej aplikacji oszczędzać?

Głównym celem tej coraz bardziej popularnej aplikacji, jest zapewnienie rzeszom użytkowników możliwości zamówienia szybkiego przejazdu, w zaledwie kilka chwil. Najlepsze ceny w miastach, gwarancja przyjazdu w kilka minut i pełna prostoty obsługa, która ma maksymalnie uprościć zamawianie transportu. Najważniejszą zaletą względem wielu korporacji taksówkarskich jest to, że cenę kursu poznasz przed jego rozpoczęciem.

Jak zamówić Bolt przez internet?

Zanim przejdziemy do tego jak zamawiać Bolt, czyli pierwsze kroki i wyjaśnienia, skupmy się na najważniejszej korzyści tej firmy. A mianowicie na tym, iż już na starcie nowy użytkownik może wykorzystać specjalne kody promocyjne. Wszyscy uwielbiamy zniżki i rabaty, więc te, które można przeznaczyć na taxi i transport w mieście, już przykuwają uwagę setek klientów. Co zrobić by móc korzystać ze zniżek?

Na początku musisz pobrać oraz zainstalować aplikację.

Przejazdu nie można zamówić poprzez stronę internetową ani telefon. Należy, więc pobrać aplikację dla Androida lub iOs. Założenie konta w aplikacji Bolt jest bardzo proste i intuicyjne.

Jakie dane trzeba podać przy rejestracji użytkownika w aplikacji?

Rejestrując się mamy dwie opcje: podanie numeru telefonu lub połączenie swojego konta Bolt z kontem społecznościowym. Druga opcja jest szybsza, ponieważ nasze dane zostaną skopiowane z połączonego konta społecznościowego.

W przypadku weryfikacji poprzez numer telefonu otrzymamy sms, który potwierdzi właściciela aplikacji. Następnie trzeba wypełnić profil. Tutaj również można zaciągnąć dane z Facebooka lub kontynuować rejestrację wpisując swój adres e-mail oraz imię i nazwisko. Podanie e-maila jest potrzebne, by otrzymywać faktury za wykonane przejazdy. Na samym końcu rejestracji wystarczy tylko wpisać numer karty oraz jej ważność i można już korzystać z aplikacji.

Jak zamówić przejazd Bolt?

Jeśli wykonałeś/aś poprzednie kroki wystarczy, tylko że otworzysz aplikację i wybierzesz dokąd chcesz jechać. System na podstawie GPS w telefonie zlokalizuje automatycznie miejsce, w którym się znajdujesz. Oprócz tego, w aplikacji, poznasz także koszt podróży i jeśli kwota ta będzie Ci odpowiadać – system zacznie szukać kierowcy. Gdy kierowca będzie w pobliżu to zobaczysz jego imię, markę samochodu z numerem rejestracyjnym oraz orientacyjny czas przyjazdu. Po ukończeniu kursu system pobierze pieniądze z Twojej karty płatniczej.

Jak dodać kartę płatniczą?

W przypadku, gdy nie dodaliśmy karty podczas rejestracji konta, możemy to zrobić poprzez kliknięcie znajdującej się w lewym górnym rogu ikony z 3 poziomymi kreskami. W kolejnym kroku wybieramy zakładkę Płatności, a następnie opcję: dodaj kartę płatniczą.

Jak usunąć konto Bolt?

W celu usunięcia konta musimy w lewym górnym rogu kliknąć w ikonę z 3 poziomymi kreskami, później należy wybrać zakładkę Wsparcie, następnie wchodzimy w pierwszą zakładkę Konto, tutaj na samym dole klikamy: Usuwanie konta i tam wybieramy Skontaktuj się z Bolt.

Jak wprowadzić kod promocyjny?

Kod promocyjny należy wykorzystać przed lub w trakcie przejazdu. W tym celu należy wejść w zakładkę „Promocje”, wpisać kod promocyjny i kliknąć przycisk zatwierdź.

Czy można zapłacić gotówką za kurs?

Przy wyborze płatności mamy do wyboru nie tylko podpięcie karty i płatność przez aplikację, ale również opcję płatności gotówką u kierowcy. To ciekawe, bo dla osób, które wolą płacić gotówką niż kartą, aplikacja od razu podsuwa gotowe rozwiązanie.

Bolt hulajnogi – cena

Warto pamiętać, że Bolt to nie tylko przewozy osobowe, ale również wynajem hulajnóg, w bardzo przystępnych cenach. Polacy pokochali ten rodzaj transportu w miastach, rośnie również liczba punktów, w których można je wypożyczyć, korzystając z sieci Bolt, co również często objęte jest zniżkami i rabatami. Hulajnogi elektryczne to wygodne rozwiązanie na przeciążoną miejską komunikację, która nie tylko nie zawsze jest tak elastyczna, jak byśmy sobie życzyli, ale również w coraz większym stopniu staje się niebezpieczna, z uwagi na zagrożenia epidemiologiczne. 
Obecna cena za korzystanie z hulajnóg BOLT w Polsce to: 50 groszy za każdą minutę. Ogromną zaletą jest opłat za odblokowanie hulajnogi.

Podsumowanie

Zaczynając przygodę z Bolt, warto wiedzieć, że w krótkim czasie udało im się zaistnieć już w ponad 30 krajach i 100 miastach na całym świecie. Wyraźnie widać, że popularność tej aplikacji rośnie. Prostota systemu oraz zniżki sprawiają, iż warto zastanowić się nad rozpoczęciem korzystania z aplikacji Bolt.

Zobacz także:

Artur Trzcionkowski

Fan ekonomicznych podróży. Lubię spontaniczne wyjazdy, odkrywanie nowych miejsc, smaków oraz odpoczywanie w nieznanych mi zakątkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button