Obiekty noclegowe

Nocleg w Kościelisku? Super alternatywa dla Zakopanego

Zakopane jeszcze długo pozostanie najchętniej odwiedzaną miejscowością na Podhalu, natomiast z roku na rok przybywa osób zmęczonych gwarem tego miasta, szukających znacznie spokojniejszych i autentycznych miejsc pod Tatrami, które mogą być dobrymi punktami wypadowymi do zwiedzania całego regionu. Zakopane sukcesywnie traci turystów przede wszystkim na rzecz sąsiednich wsi, spośród których na szczególne wyróżnienie zasługuje Kościelisko. Ta miejscowość dynamicznie się rozwija, zachowując przy tym swój tradycyjny charakter. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, dlaczego warto zarezerwować noclegi w Kościelisku przed najbliższą wizytą na Podhalu.Kopiuj HTMLKopiuj tekst

Dogodna lokalizacja, rzut beretem od Zakopanego

Kościelisko sąsiaduje z Zakopanem i jest z nim świetnie skomunikowane. Nawet bez własnego auta łatwo dostaniesz się na Krupówki, pod Wielką Krokiew, na cmentarz na Pęksowym Brzysku czy do Teatru Witkacego. Ponadto, Kościelisko jest położone bardzo blisko najpiękniejszych tatrzańskich szlaków, w tym do Doliny Chochołowskiej, Doliny Małej Łąki, Doliny Kościeliskiej czy na Giewont.

Przepiękne widoki

Kościelisko słynie z zachwycającej panoramy Tatr. Jest to jeden z najlepszych punktów widokowych na szczyt Giewontu, Kominiarski Wierch i Czerwone Wierchy. Jeśli wybierasz się na Podhale z myślą o kontemplowaniu majestatu gór, to trudno o lepszy wybór niż noclegi w Kościelisku.

Mniejszy tłok

Jeśli na urlopie marzysz o tym, aby uniknąć tłumów, długich kolejek i korków, to Kościelisko jest jednym z najlepszych wyborów. Mimo bliskości Zakopanego, miejscowość nie jest tak oblegana przez turystów i naprawdę można w niej wypocząć, ciesząc się przy tym bliskością przyrody oraz największych atrakcji regionu.

Korzystniejsze ceny

Noclegi w Kościelisku są często tańsze niż w Zakopanem, co czyni je atrakcyjną opcją dla osób szukających oszczędności czy po prostu nielubiących przepłacać. Wielu turystów planując urlop pod Tatrami wybiera te mniejsze miejscowości, w których śmiało można znaleźć komfortowe noclegi w atrakcyjnej cenie. Kościelisko pod tym względem wypada szczególnie korzystnie, do czego jeszcze wrócimy w naszym artykule.

Destynacja całoroczna

Kościelisko szybko zyskuje na popularności za sprawą bardzo atrakcyjnego położenia i szerokiego wyboru atrakcji, w tym dostępnych przez cały rok. Latem jest to super punkt wypadowy do organizowania górskich wypraw czy wycieczek rowerowych. Zimą z kolei do dyspozycji jest kilka porządnych stacji narciarskich oraz trasa do narciarstwa biegowego.

Wiosną w Kościelisku chętnie zatrzymują się osoby planujące podziwiać kwitnące krokusy w Dolinie Kościeliskiej i Dolinie Chochołowskiej. Jesienią natomiast miejscowość urzeka spokojem, co stwarza doskonałe warunki do poznania jej największych atrakcji, jak zabytkowy kościół parafii Świętego Kazimierza Królewicza.

Szukasz noclegu w Kościelisku? Znamy dobry adres

Kościelisko oferuje noclegi dla każdego. Coś dla siebie znajdą tutaj i osoby z mniejszym budżetem, i te oczekujące wypoczynku w doskonałych warunkach. Naszą rekomendację ma jedyny w Kościelisku hotel, czyli trzygwiazdkowy Hotel Eco Tatry, który oferuje komfortowe pokoje łączące nowoczesne udogodnienia z tradycyjnym góralskim wystrojem.

Pobyt w Hotelu Eco Tatry w Kościelisku to z jednej strony gwarancja doświadczenia bardzo wysokiego komfortu, włącznie z dostępem do strefy SPA obejmującej m.in. saunę fińską, saunę infrared czy jacuzzi, a z drugiej cieszenia się bliskością tatrzańskiej przyrody. To także doskonały punkt wypadowy do zwiedzania regionu, w tym Doliny Kościeliskiej, Doliny Białego czy Doliny Chochołowskiej.

Z aktualnymi pakietami pobytowymi w Hotelu Eco Tatry, zarówno dla dwojga, jak i dla rodzin z dziećmi, zapoznasz się na stronie https://ecotatry-hotel.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button