Obiekty noclegowe

Hotel Mercure Karpacz – opinie, lokalizacja, śniadania

Położenie – Lokalizacja

Hotel Mercure Karpacz Skalny położony jest w otoczeniu wyjątkowych gór i lasów. W odległości niespełna 2,5 kilometra znajdują się Karkonoskie Drezyny Ręczne i Anomalia Grawitacyjna czyli atrakcje, które od lat przyciągają turystów z całej Polski. Hotel położony jest zaledwie 300 metrów od centrum miasta, skąd licznymi połączeniami możemy dostać się w każde miejsce jakie nam się wymarzy. Dojazd do hotelu jest zatem bardzo wygodny, a bezpłatny i monitorowany parking sprawił, że kwestie bezpieczeństwa auta nie zaprzątały mi głowy podczas wypoczynku.

Mercure Karpacz - hotel

Pokoje

Pierwsze co zwróciło moją uwagę po wejściu do pokoju, był jego rozmiar. Ponad 20 m2 robi wrażenie. Z okien roztacza się widok na piękną panoramę górską, a wyjście na balkon pozwala cieszyć się tym obrazem nawet wieczorami, po ciężkiej wędrówce. Hotel Mercure Karpacz zapewnia nie tylko komfortowe łóżka i telewizor, ale też dodatkowe wyposażenie takie jak: zestaw do parzenia kawy i herbaty, biurko, suszarka do włosów, zestaw kosmetyków i Internet. Do pokoju przynależała też duża łazienka z wanną. Wszystko czyste, niezniszczone i często odświeżane przez obsługę hotelową.

Restauracja i basen

W hotelu funkcjonuje całodobowa recepcja, zawsze uśmiechnięta obsługa oraz monitorowana przechowalnia bagażu. W restauracji serwowany jest szeroki wybór potraw. Swoje smaki znajdą tu zarówno miłośnicy lekkostrawnych zup, jak i wielbiciele wykwintnych dań. Ja najbardziej cieszyłem się ze smakowitych ryb, żona z kolei woli kuchnię amerykańską, więc zamawiała burgery i steki. Wszystko wyborne i pięknie podane. Do hotelu przynależy też nowoczesny basen rekreacyjny z brodzikiem, dostosowanym do potrzeb najmłodszych gości. W ofercie znajduje się także strefa SPA, w której można skorzystać z szerokiej gamy masażów, sesji w saunie czy zabiegów pielęgnacyjnych.

Śniadania w hotelu

Śniadania w hotelu Mercure w Karpaczu były na bardzo wysokim poziomie. Różnorodność potraw oraz duża jadalnia sprawiła, że pomyślnie rozpoczynaliśmy dzień.

Opinie o Hotelu Mercure Karpacz

Nie bez przyczyny Hotel Mercure Karpacz ma tak dobre opinie wśród odwiedzających. To miejsce, które naprawdę pozwala wypocząć, a dzięki dogodnemu dojazdowi, błyskawicznie można się znaleźć na głównych szlakach regionu. Pokochaliśmy tutejszą kuchnię i jeszcze nie raz przejazdem tu zajrzymy na łososia w cieście francuskim. Przynależny basen pozwalał odpocząć po ciężkich wędrówkach, a słoneczny taras z widokiem na Śnieżkę wprowadzał nas w romantyczny nastrój. Do tego duża łazienka z wanną. Ważne było też dla nas podejście do dzieci. Hotel zadbał o najdrobniejsze szczegóły. Krzesełka do jedzenia, specjalne menu, brodzik w basenie, bogata w sprzęt bawialnia i ceny – wszystko to przygotowane z dbałością i bez żerowania na dziecięcych zachciankach. Nasze pociechy czuły się tu jak pożądani goście, a my dzięki temu mogliśmy uszczknąć nieco więcej czasu dla siebie. Hotel Mercure Karpacz to miejsce godne polecenia.

Artur Trzcionkowski

Fan ekonomicznych podróży. Lubię spontaniczne wyjazdy, odkrywanie nowych miejsc, smaków oraz odpoczywanie w nieznanych mi zakątkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button