Obiekty noclegowe

Poznaj miejsca na nietypowe noclegi w Polsce

W Polsce powstaje coraz więcej miejsc noclegowych, które wyróżniają się nietypowym pomysłem architektonicznym, nawiązaniem do dawnych czasów, poczytnych powieści i życia w zgodzie z naturą. Nietypowe noclegi w Polsce idealne są dla osób zmęczonych mieszkaniem w szablonowych domach/blokach i szukających odskoczni na wakacje lub na weekend.   

Jakie są najdziwniejsze miejsca noclegowe w Polsce?

 Na terenie Polski można znaleźć prawdziwe perełki, noclegi na drzewie, na wodzie, w domku hobbita czy wozie cyrkowym pozwala to wrócić myślami do czasów dzieciństwa i poczuć się sześciolatkiem. Budzić się i zasypiać w otoczeniu przyrody, śpiewających ptaków i szumów starych drzew, dających ukojenie duszy i ciała, dzięki temu, można osiągnąć błogi wypoczynek i odzyskać witalność.  

Domki na drzewach to powrót do dzieciństwa i najpiękniejszych wspomnień

Miłośnicy przyrody i wypoczynku w leśnym zaciszu mogą wybrać się do Nałęczowa a nocleg zamówić w hotelu, który oferuje domki na drzewie i niech kogoś nie zmyli sama nazwa, ponieważ to komfortowe apartamenty. Marzenia z dzieciństwa mogą zostać zrealizowane dzięki doskonałemu pomysłowi, który w tak szczególny sposób odbiega od znanych ofert noclegowych. Doskonały mikroklimat i mieszkanie kilka metrów nad ziemią, zjednuje, co roku coraz więcej turystów. Mieszkając w konarach drzew nie trzeba martwić się wyżywieniem, bo te każdego ranka jest dostarczane pod drzwi w koszu wiklinowym. Możliwość skorzystania ze SPA i masażu jest dodatkowym atutem relaksującego wypoczynku. Domek zawieszony nad przepięknym wąwozem przytulony do grabu z wejściem między sosną i klonem, podłogą ustawioną na podporach jest niecodzienną przygodą. Jest to budynek przeszklony, dzięki czemu zostając w nim na nocleg można cieszyć się tętniącym życiem drzew, które go zewsząd otaczają.

Nazwa obiektu:W DRZEWACH
Adres:Klonowa 2, 24-150 Nałęczów
Strona internetowa:http://wdrzewach.pl
Numer telefonu:+48 530 277 831
Adres e-mailinfo@wdrzewach.pl

Na Pomorzu można znaleźć nocleg w domkach rodem z powieści Tolkiena

Niezwykłe domki w Przywidzu na Pomorzu wyglądają jak chaty zamieszkiwane przez Hobbitów z Władcy Pierścieni. Położne na wsi kaszubskiej zachwycają pięknym widokiem. Jest to miejsce, które pozwoli wczuć się w rolę bohaterów tak uwielbianego filmu i poczuć uroki nic nie robienia i napawania się komfortowym wypoczynkiem na łonie przyrody. Wioska hobbitowych domków, znajduje się na zielonym pagórku w otoczeniu starych jabłonek i uroczych alejek. Nocleg pozwoli przenieść się do innego świata i zapomnieć o codziennych troskach i pośpiechu. Bajkowe domki otaczają podróżnych niezwykłą  atmosferą i magią. Dzieci chętnie poszukują krasnoludków i elfów, które na pewno będą im towarzyszyły w kolorowych snach. Każdy domek ma okna skierowane w stronę jeziora, w jego pobliżu znajduje się piaszczysta plaża.

Nazwa obiektu:hobbitowe wzgórza
Adres:ul. Uhlenberga 10, 83-047 Przywidz
Strona internetowa:http://hobbitowewzgorza.pl
Numer telefonu:+48 722 280 000
Adres e-mailrezerwacje@hobbitowewzgorza.pl

Noclegi w forcie toruńskiego pierścienia fortecznego

Fort IV jest wspaniale zachowanym obiektem historycznym pochodzącym z XIX wieku. Decydując się na nocleg w tym miejscu można poczuć atmosferę czasów, gdy ludzie dopiero usłyszeli o telegrafie. Na terenie fortu znajduje się część koszarowa z tunelami podziemnymi, część bojowa ze stanowiskami obronnymi. Stare mury pozwolą przenieść się do czasów historycznych i wcielić się w rolę żołnierza. Podróżnicy mają możliwość zasmakować prawdziwego koszarowego życia, pokoje urządzone są na wzór żołnierskich koszar.

Nazwa obiektu:FORT IV
Adres:ul. B.Chrobrego 86, 87-100 Toruń
Strona internetowa:https://fort.torun.pl
Numer telefonu:+48 56 655 82 36
Adres e-mailbiuro@fort.torun.pl

Nocleg na łonie natury – tylko lasy, odgłosy zwierząt leśnych i jurta

Doskonale zaopatrzona jurta na pograniczu Kaszub i Kociewia, oddaje klimat mongolskiej chaty. Wiele osób uznaje taką formę noclegu za dobry sposób spędzenia romantycznego wyjazdu. Okoliczne lasy i łąki gwarantują upragniony odpoczynek i oderwanie się od zgiełku miasta. Jurta idealnie oddaje klimat tradycyjnych domów koczowników zamieszkujących azjatyckie stepy. Jest to niezwykły pomysł na miejsce noclegowe, pozwalające poczuć bardzo bliski kontakt z przyrodą i zregenerować się przed powrotem do rzeczywistości. Nie chodzi tylko o miejsce do wypoczynku i spania w okresie letnim, również w zimnych porach roku można wynająć jurtę i zdobyć niezapomniane doświadczenie. Jurta ogrzewana jest kominkiem i można w każdej porze roku wybrać to nietypowe miejsce na nocleg.

Nazwa obiektu:4rest Camp
Adres:Cząstkowo 43, 83-042 Ełganowo
Strona internetowa:http://www.4rest.pl
Numer telefonu:+48 600 042 677
Adres e-mailkontakt@4rest.pl

Nocleg w kopułach Tatraglamp w bliskim sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego

Osoby podążające za tym, co nietypowe i jedyne w swoim rodzaju mogą zamówić sobie nocleg w kopule sferycznej, która wygląda niecodziennie, ale wyróżnia się komfortem. Każda kopuła znajdująca w Bukowinie Tatrzańskiej swoim wystrojem zgrywa się z otaczającą przyrodą, z jej okna rozchodzi się przepiękny widok na Tatry. Poza wygodnym noclegiem podróżnicy mogą skorzystać z dobroczynnych wód termalnych oraz zabiegów i masaży. Każdy, kto pierwszy raz widzi kapsułę zachwyca się jej unikalnym designem hi-tech.

Nazwa obiektu:Tatra Glamp
Adres:Słoneczna 8, 34-530 Bukowina Tatrzańska
Strona internetowa:https://www.tatraglamp.pl
Numer telefonu:+48 661 444 257
Adres e-mailrezerwacja@tatraglamp.pl

Nocleg w niezwykłym apartamencie Szuflandia

  Niecodziennie zaprojektowane apartamenty w Wiśle w pobliżu stoku narciarskiego zachwycają nietypowym pomysłem architektonicznym. Pokoje przypominają wysunięte szuflady z komody i cechują się atrakcyjnym wystrojem a także malowniczym widokiem z okna. Miłośnicy polskiego filmu Kingsajz, mogą przez chwilę poczuć się jak mieszkańcy Szuflandii. Każdy, kto zamieszka w tym zachwycającym budynku, nigdy nie zapomni ani noclegu ani pięknych beskidzkich lasów i potoków.   

Nazwa obiektu:Apartamenty Szuflandia
Adres:Wańkowska 15, 43-460 Wisła
Strona internetowa:https://szuflandiawisla.pl
Numer telefonu:+48 536 200 215
Adres e-mailbiuro@szuflandiawisla.pl

Wozy cyrkowe na Podlasiu to miejsce na nietypowy nocleg

  Jeżeli ktoś podziwia życie w drodze, jakim charakteryzuje się praca cyrkowców, może sprawdzić jak wygląda ich codzienność. Na Podlasiu pod Tykocinem i w pobliżu Puszczy Białowieskiej można wynająć nocleg w wozie cygańskim i stać się wędrowcem. Spędzanie nie tylko nocy, ale również dnia na łonie natury, wybranie się na wycieczkę krajoznawczą jest dobrym pomysłem na komfortowy relaks. Dzika przyroda, mieszkanie w wygodnym drewnianym wozie na kółkach, jest możliwością oderwania się od cywilizacji. Nigdzie nie słychać tak śpiewu ptaków, koncertów żab czy ryczących jeleni. W takim towarzystwie kawa i śniadanie smakują doskonale.

Nazwa obiektu:Wakacje na Kółkach
Adres:Pasieki 8, 17-220 Narewka
Strona internetowa:http://wakacje-na-kolkach.info
Numer telefonu:+48 734 498 877
Adres e-mailmagda@wisent.ch

Kopalnia soli w Wieliczce to miejsce na nietypowy a nawet niezwykły nocleg

Kopalnia soli może kojarzyć się z surowymi złożami soli a tak naprawdę jest to komfortowe miejsce wypoczynku. Niektórym może się wydawać, że spędzanie nocy pod ziemią nie może być przyjemne, ale ludzie cenią sobie ten hotel, ponieważ noc przynosi wyjątkowy zdrowy sen. Ponadto działa odprężająco dla ducha i ciała, ponieważ powietrze tam jest zdrowe i wyjątkowo czyste. Wspaniały mikroklimat bez unoszących się alergenów pozytywnie wpływa na odporność organizmu.

Nazwa obiektu:Kopalnia Soli „Wieliczka”
Adres:Daniłowicza 10, 32-020 Wieliczka
Strona internetowa:https://www.kopalnia.pl
Numer telefonu:+48 12 278 73 92
Adres e-mailimprezy@kopalnia.pl

Noclegi w Warszawie w kapsułach opartych na japońskim pomyśle

W pobliżu Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie znajduje się doskonałe miejsce na niecodzienny nocleg w kapsule. Każda z nich wyposażona jest w automatyczną roletę, dzięki czemu goście czują się bezpiecznie. Czy jest wygodna? Owszem ma niecodzienny wygląd, ale jest niezwykle wygodna nie tylko do spania, ale również do siedzenia i korzystania z laptopa. Jest to niewielka powierzchnia, ale można swobodnie spędzić noc bez ponoszenia dużych kosztów.

Nazwa obiektu:Hostel Kapsuła
Adres:Dowcip 4, 00-051 Warszawa
Strona internetowa:https://kapsulahostel.pl
Numer telefonu:+48 605 082 335
Adres e-mailkontakt@kapsulahostel.pl

Zamkowe mury Golub-Dobrzyń to nocleg z historyczną otoczką

Historia Polski przyciąga każdego, kto lubi cofać się do czasów, gdy żyli i rządzili królowe. Podróżnicy mają taką możliwość wynajmując nocleg w niezwykłym zamku na terenie kujawsko-pomorskim. Zamek w Golubiu jest wspaniałą XVII wieczną rezydencją Anny Wazówny, w której król Zygmunta III Waza spotykał się z ówczesną elitą. Pokoje urządzone są w stylu klasycznym, majestatyczne mury zamku pozwalają każdej osobie korzystającej z noclegu poczuć historyczny klimat. Odbywają się tam, turnieje rycerskie, które przyciągają ludzi z całego kraju.

Kontakt i adresZamek Golubski
Adres:PTTK 13, 87-400 Golub-Dobrzyń
Strona internetowa:www.zamekgolub.pl
Numer telefonu:+48 56 683 24 55
Adres e-mailzamek@zamekgolub.pl

Zobacz także: Najdziwniejsze miejsca noclegowe na świecie.

Artur Trzcionkowski

Fan ekonomicznych podróży. Lubię spontaniczne wyjazdy, odkrywanie nowych miejsc, smaków oraz odpoczywanie w nieznanych mi zakątkach.
Back to top button