TransportTransport drogowy

Neobus bilety, rezerwacje, bagaż oraz opinie

Neobus to uznana firma na rynku autobusowym, która może pochwalić się 14-letnim doświadczeniem. Ceniona jest za bogatą siatkę połączeń z największych polskich aglomeracji, takich jak Warszawa, Wrocław, Rzeszów czy Łódź. Najwięcej przystanków i tras przewoźnik posiada w województwie podkarpackim. Oto najważniejsze informacje, które powinien znać każdy, kto zdecyduje się na skorzystanie z usług Neobusa.

Czy można kupić w firmie Neobus bilety u kierowcy?

Przewoźnik oferuje sprzedaż biletów bezpośrednio u kierowcy. Płatności można dokonać zarówno gotówką, jak i kartą kredytową lub debetową. Paragon, który otrzymamy należy posiadać przez cały czas podróży na wypadek kontroli. Istnieje również możliwość zarezerwowania biletu telefonicznie, a następnie dokonania opłaty u kierowcy. Warto jednak pamiętać, że bilety kupowane online dostępne są w bardziej przystępnych cenach, co otwarcie przyznaje sam przewoźnik.

Jak kupić bilet przez internet?

Aby kupić bilet przez internet, należy wejść na stronę główną przewoźnika. Następnie wybrać opcję Bilet Normalny lub Bilet Studencki oraz wypełnić niezbędne dane – takie jak miejsce wyjazdu oraz przyjazdu, datę podróży oraz liczbę pasażerów. Po przejściu do kolejnego etapu zostaną nam zaproponowane konkretne kursy – należy wybrać interesujący nas przejazd oraz wypełnić formularz z danymi osobistymi. Ostatnim punktem jest dokonanie płatności – można to zrobić za pomocą karty, przelewu oraz płatności PayU.

Przez internet można też kupić bilety w promocyjnych cenach lub ze zniżką studencką. Rezerwację online lub telefoniczną można dokonać przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Bilet można zakupić maksymalnie 60 dni przed planowaną podróżą.

Gdzie można kupić bilet?

Przewoźnik oferuje 3 sposoby, aby nabyć bilet na przejazd:

• online na stronie internetowej;
• bezpośrednio u kierowcy, po wykonaniu wcześniejszej rezerwacji telefonicznej;
• w punktach sprzedaży biletów.

Punkty sprzedaży biletów znajdują się w wielu miastach Polski. Dokładna lista oraz adresy podane są na stronie przewoźnika.
Istnieje też możliwość przekazania zakupionego przez siebie biletu innej osobie – nawet jeżeli znajdują się na nim inne dane.

Czy trzeba drukować bilet?

Obowiązkowo należy mieć ze sobą bilet, decydując się na kurs Neobusem. Może być on zarówno wydrukowany, jak i w wersji elektronicznej – nawet jako zdjęcie.

Czy można zarezerwować miejsce oraz dokupić bagaż?

Rezerwacji biletu można dokonać kupując bilet przez internet lub za pomocą infolinii. W Neobusie nie ma możliwości zarezerwowania konkretnego miejsca w autobusie. Istnieje możliwość, aby skorzystać z przejazdu bez rezerwacji. W tym wypadku bilet możemy nabyć u kierowcy. Nie mamy wtedy gwarancji, że nie zabraknie dla nas miejsca. Rezerwację można też zmienić kontaktując się z infolinią.

W cenę biletu wliczona jest jedna sztuka bagażu, która umieszczana jest w luku bagażowym. Jest to walizka lub torba o wadze 20 kg, która przysługuje każdemu pasażerowi.

Na pokład autobusu można zabrać również bagaż podręczny, który następnie będzie umieszczony na półce – ponad głowami pasażerów.

Za dodatkowy bagaż oraz bagaż niewymiarowy może zostać pobrana dodatkowa opłata.https://neobus.pl/regulamin-przewozow-firmy-neobus

Według informacji uzyskanej na infolinii dowiedziałem się, że nie powinno być problemów z przewozem 2 walizek na pasażera w luku bagażowym. Pani na infolinii zastrzegła, że może zostać pobrana dodatkowa opłata w wysokości 20 zł.

Jak anulować/zwrócić bilet?

Neobus oferuje możliwość zwrotu biletu przed rozpoczęciem podróży. Zostanie wtedy potrącona część należności – zazwyczaj 20%. W przypadku biletów, które kosztują mniej niż 10 zł – przewoźnik pobiera opłatę w wysokości 2 zł.
O zwrot taki można starać się w punkcie, gdzie bilet został zakupiony. W przypadku dokonania rezerwacji online niezbędne jest wypełnienie danego zgłoszenia pisemnie, wykorzystując formularz na stronie „Formularz zwrotu” dostępny w zakładce „Faktury i zwroty”, która znajduje się na dole strony.

Istnieje możliwość dokonania zwrotu również w innej formie – na przykład telefonicznej. Należy wtedy podać niezbędne dane – takie jak imię i nazwisko, numer biletu, dane kontaktowe oraz ewentualnie numer rachunku bankowego.

Czy w autokarach jest WiFi? Jakie jest hasło?

Wszystkie autokary sieci Neobus wyposażone są w usługę darmowego Wi-Fi. Hasło do połączenia się z siecią:  neobusinternet.

Pule biletów – kiedy są i jak trafić na bilet za 1 zł?

Neobus oferuje bardzo atrakcyjną ofertę – promocyjną pulę biletów, które można zdobyć już za 1 złoty. Promocja taka umieszczana jest w systemie sprzedaży internetowej regularnie. Informację o ofercie można znaleźć na profilu Facebooka przewoźnika oraz na stronie internetowej. Warto pamiętać, że liczba biletów w tak promocyjnej cenie jest ograniczona – gdy pula zostanie wykorzystana system automatycznie proponuje wyższą cenę przejazdu. Na kursy jest kilka progów cenowych w zależności od terminów oraz obłożenia autokaru. Aby trafić na bilet za 1 zł należy więc regularnie zaglądać na profil Facebooka lub stronę Neobusu.

Neobus bilet studencki

Przewoźnik oferuje ulgi szkolne oraz studenckie. Obejmują one młodych do 26 roku życia, którzy posiadają legitymację uczniowską oraz studencką. Na tańszy bilet mogą liczyć również dzieci. Cena biletu dla dzieci, które nie ukończyły jeszcze 6 roku życia jest o 50% niższa.

Nasza opinia

Największym atutem przewoźnika Neobus są bardzo przystępne ceny – szczególnie możliwość kupienia biletu za 1 zł oraz zniżki studenckie. Nawet za tradycyjne bilety płaci się często mniej, niż oferują to konkurencyjne firmy. Co więcej, autobusy kursują o różnych porach. O tym, że przewoźnik dba o swoich klientów świadczy również darmowy poczęstunek, oferowany na wielu trasach oraz gniazdka, przy siedzeniach pozwalające na ładowanie sprzętów. Neobus zdobył więc naszą pozytywną opinię. Oby tylko dbał, by w każdym autokarze było wystarczająco dużo miejsca na nogi. Z tym jest niestety różnie.

Artur Trzcionkowski

Fan ekonomicznych podróży. Lubię spontaniczne wyjazdy, odkrywanie nowych miejsc, smaków oraz odpoczywanie w nieznanych mi zakątkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button