TransportTransport lotniczy

EasyJet bagaż podręczny oraz rejestrowany

Jaki limit bagażu obowiązuje w liniach lotniczych, którymi wybieramy się na wakacje? Co powinniśmy spakować do bagażu podręcznego, a co do rejestrowanego? Czy możemy dokupić dodatkową walizkę? Pytania te zadaje sobie niemal każdy, przed którym czeka podróż samolotem. Oto krótki poradnik informujący o wymaganiach bagażowych w liniach EasyJet. Parklot

EasyJet bagaż

Jaki bagaż można wnieść na pokład samolotu linii EasyJet?

Bagaż podręczny

Linie EasyJet gwarantują jedną sztukę bagażu podręcznego, który wliczony jest w cenę biletu. Wymiary bagażu to 56 cm x 45 cm x 25 cm. Musi on mieścić się w schowku nad głową. W przypadku gdy torba jest za duża zostanie ona umieszczona w luku, za co zostanie pobrana dodatkowa opłata. Bez uiszczania opłaty można wnieść na pokład również produkty zakupione w strefie wolnocłowej, szal lub laskę oraz okrycie wierzchnie. W przypadku bagażu podręcznego nie obowiązują ograniczenia wagowe.

Bagaż rejestrowany

Za każdą sztukę bagażu rejestrowanego w liniach EasyJet należy uiścić opłatę. Najmniejszą opcją jest 15-kg torba. Standardowym bagażem rejestrowanym jest walizka o wadze 23 kg. Można jednak zdecydować się na kilkukrotne powiększenie jej o 3 kg. Maksymalna waga bagażu wynosi jednak 32 kg. Torba lub walizka nie powinna przekraczać 275 cm, jeśli chodzi o sumę wysokości, głębokości oraz szerokości.

Czy można dokupić bagaż?

Dodatkowy bagaż w liniach Easyjet można kupić w każdym momencie przed danym lotem. Posiadacze karty easyJet Plus mogą zabrać ze sobą dodatkową sztukę bagażu podręcznego o wymiarach 45 cm x 36 cm x 20 cm. Bagaż ten musi być umieszczony pod siedzeniem. Można też zarezerwować miejsce, które uprawnia do dodatkowej sztuki bagażu podręcznego.

Czego nie można wnieść do linii lotniczej EasyJet?

Na pokład samolotu nie można wnieść żadnych urządzeń unieruchamiających lub oszałamiających – takich jak paralizatory, spraye, chemikalia czy gazy. Zabronione są akumulatory litowe, materiały pirotechniczne oraz generatory tlenu. Przewoźnik nie oferuje usługi przewozu zwierząt, z wyjątkiem psów przewodników. Środki umożliwiające przemieszczanie się dopuszczalne są jedynie bez załączonych akumulatorów. Sztuczne ognie oraz pukawki imprezowe również są zabronione. Nie wniesiemy też elektrycznych desek oraz sprzętów w typie Segwaye. 

Czego nie można przewozić w bagażu podręcznym?

Napoje przewożone w bagażu podręcznym nie powinny przekraczać objętości 100 ml.  Maksymalnie można zabrać ze sobą 1 litr płynów, zapakowanych po 100 ml w plastikowej koszulce. W bagażu podręcznym nie wolno przewozić otwartego alkoholu zakupionego w strefie bezcłowej. 

Papierosy oraz e-papierosy mogą być przewożone jedynie w bagażu rejestrowanym. W bagażu podręcznym nie wolno przewozić zapałek, dozwolone są natomiast zapalniczki, które znajdują się w kieszeni. Wolno przewozić nożyczki, które posiadają zaokrąglone ostrza, nie dłuższe niż 6 cm. Żyletki w plastikowych maszynach również mogą być przewożone. Reszta ostrych przedmiotów nie może być przewożona w bagażu podręcznym.  Parklot

Ceny bagażu podręcznego w linii EasyJet

Standardowa sztuka bagażu podręcznego w liniach EasyJet jest zupełnie darmowa. Dodatkowy bagaż podręczny nazywany Hand free można dokupić u przewoźnika za 34 zł – zarówno online, jak i na lotnisku. Istnieje też opcja pakietu rodzinnego za dodatkowe 78 zł. 

Bagaż rejestrowany do 15 kilogramów kosztuje od 51 do 170 zł w zależności od czasu dokonanej rezerwacji, wybranej trasy oraz lotu. Dostępny jest on tylko przez internet. Bagaż rejestrowany standardowy do 23 kg to wydatek rzędu 79-193 zł. Wyższa opłata pobierana jest przy stanowisku nadawania bagażu oraz przy bramce wejścia na pokład. Za każde dodatkowe 3 kg pobierana jest opłata 54 zł, gdy rezerwacja wykonywana jest przez internet. Gdy za nadbagaż płaci się bezpośrednio na lotnisku, wtedy kosztuje 58 zł za dodatkowe 3 kilogramy. 

Artur Trzcionkowski

Fan ekonomicznych podróży. Lubię spontaniczne wyjazdy, odkrywanie nowych miejsc, smaków oraz odpoczywanie w nieznanych mi zakątkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button