TransportTransport lotniczy

Lufthansa bagaż rejestrowany oraz podręczny

Lufthansa to niemiecka linia lotnicza, która określana jest jako jeden z największych przewoźników w Europie. Oferuje ona kilka klas podróżniczych oraz atrakcyjną politykę bagażową. Dowiedz się jaki bagaż możesz zabrać na pokład Lufthansy oraz co można zabrać ze sobą na pokład samolotu.  Parklot

Lufthansa bagaż rejestrowany oraz podręczny – podstawowe wymagania

Decydując się na podróż tą niemiecką linią lotniczą przyjdzie nam zastanowić się jaki bagaż można wnieść na pokład linii lotniczych Lufthansa?

  1. Bagaż podręczny – dozwolony limit bezpłatnego bagażu zazwyczaj określony jest na bilecie – może on różnić się w zależności od klasy oraz taryfy. 
    Podróżując w klasie Economy oraz Premium Economy zabierzemy ze sobą 1 sztukę bagażu podręcznego o wadze do 8 kg. Klasa Business oraz First Class gwarantuje 2 sztuki bagażu do 8 kg.

    Wymiary bagażu podręcznego wynoszą 55 cm x 40 cm x 23 cm. Umieszcza się go w schowku nad głową. Dodatkowo na pokład można zabrać małą torebkę damską lub torbę na laptopa o wymiarach 30 cm x 40 cm x 10 cm. Przewoźnik umożliwia też zabranie w podróż nosidełko, składany wózek lub fotelik samochodowy na każde dziecko.
  2. Bagaż rejestrowany – bezpłatny bagaż rejestrowany gwarantowany jest większości pasażerom, oprócz klasy Economy Light. W klasie Economy Light można zabrać jedną sztukę bagażu rejestrowanego, za którą jednak należy zapłacić. W klasie Economy oraz Premium Economy na rejsach międzykontynentalnych bezpłatna jest jedna sztuka bagażu do 23 kg. W klasie biznesowej 2 sztuki bagażu, a w pierwszej klasie 3 sztuki bagażu rejestrowanego. Dopuszczalne wymiary każdej walizki to suma wysokości, głębokości oraz szerokości wszystkich boków nieprzekraczająca 158 cm.

Jeśli jednak nadal nie jesteśmy pewni ile i jakiej wielkości bezpłatnego bagażu możemy ze sobą zabrać, to dzięki kalkulatorowi bezpłatnego limitu bagażu, znajdującemu się na stronie Lufthansa, wszelkie wątpliwości zostaną na pewno rozwiane.

 Czy można dokupić bagaż?

Do rezerwacji w klasie Economy Light można dokupić 1 sztukę bagażu. W reszcie klas określona na bilecie liczba sztuk bagażu rejestrowanego lub podręcznego przypisywana jest konkretnej klasie. Waga bagażu rejestrowanego, która przekracza 23 kg traktowana jest jako nadbagaż i podlega dodatkowej opłacie. Dodatkowa sztuka bagażu może ważyć maksymalnie 32 kg. Gdy przekracza tę wagę nadawana jest jako cargo.

Jako dodatkowy bagaż można zabrać również psa lub kota – w zależności od wagi oraz rozmiaru zwierzęcia może on być transportowany w kabinie pasażerskiej lub klimatyzowanym luku bagażowym. Małe psy i koty, które ważą mniej niż 8 kg mogą być transportowane jako bagaż podręczny.

Czego nie można wnieść do linii lotniczej Lufthansa?

Artykuły niebezpieczne, które nie mogą być przewożone w bagażu podręcznym, ani rejestrowym to wszelkie środki żrące oraz akumulatory, pojemniki z gazem lub cieczami łatwopalnymi. Zabroniony jest przewóz kuchenek kempingowych, butli z gazem, przedmiotów generujących ciepło oraz materiałów oraz przedmiotów radioaktywnych. Do linii lotniczej Lufthansa nie wolno wnosić silnie magnetycznych materiałów, substancji utleniających, łatwopalnych, trujących lub wybuchowych. Zabronione jest również przewożenie różnego rodzaju środków transportu, które są zasilane akumulatorami. Wyjątek stanowią wózki inwalidzkie oraz jakiekolwiek inne urządzenia, pomagające w poruszaniu się, a które posiadają baterie litowe.

Czego nie można przewozić w bagażu podręcznym?

Ze względów bezpieczeństwa niektórych elementów nie wolno przewozić w bagażu podręcznym. Są to przedmioty z tępymi krawędziami lub ostrymi zakończeniami – takie jak scyzoryki, nożyczki o ostrzach powyżej 6 cm, kije golfowe lub baseballowe czy łyżwy. Przepisy, które weszły w życie w 2018 roku – jeśli chodzi o rejsy do USA zabraniają również przewożenie w bagażu podręcznym proszków oraz substancji przypominających proszek o objętości większej niż 350 ml.  Parklot

Ceny bagażu podręcznego oraz rejestrowanego w linii Lufthansa

Bagaż podręczny niezależnie od klasy gwarantowany jest w cenie biletu. Aby dokupić bagaż rejestrowany w klasie ekonomicznej light należy zapłacić 60 euro.

Opłaty za dodatkowy bagaż rejestrowany w liniach Lufthansa podczas rejsów europejskich w klasie ekonomicznej oraz ekonomicznej premium wynoszą:

  • 100 euro za bagaż o wadze 23, ale rozmiarach większych niż 158 cm
  • 50 euro za bagaż o wadze 24-32 kg i wymiarach równych 158 cm
  • 150 euro za sztukę bagażu o wadze do 32 kg i wymiarach większych niż 158 cm

Na trasach międzykontynentalnych opłaty te są 2x większe. Natomiast klasa biznes oraz klasa pierwsza płaci dodatkowe 100 euro za bagaż większy niż 158 cm o wadze 32 kg na lotach europejskich oraz 200 euro na lotach międzykontynentalnych.

Artur Trzcionkowski

Fan ekonomicznych podróży. Lubię spontaniczne wyjazdy, odkrywanie nowych miejsc, smaków oraz odpoczywanie w nieznanych mi zakątkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button