TransportTransport wodny

Promy Stena Line – opinie, bilety

Gdzie kupić bilety na rejs do Szwecji?

Z roku na rok coraz większa liczba podróżujących z Polski do Szwecji wybiera rejs promem, wśród których prym wiedzie Stena Linie. Nic dziwnego, poza dłuższym czasem podróży niż w przypadku rejsów samolotowych, Stena Line posiada konkurencyjne ceny biletów, możliwość transportu samochodu, a dzięki wygodnym i komfortowym warunkom rejs promem przez Morze Bałtyckie staje się prawdziwą i niezapomnianą przygodą! Jeżeli zdecydujemy się na ofertę Stena Line, nie musimy zbyt długo zastanawiać się nad tym gdzie kupić bilety, gdyż możemy dokonać tego błyskawicznie, bez konieczności wychodzenia z mieszkania, za pośrednictwem strony internetowej przewoźnika: stenaline.pl. Rezerwacji można dokonać również telefonicznie, bądź za pośrednictwem innych platform zajmujących się sprzedażą biletów na rejsy promem. 

Jak wygląda odprawa w Stena Line?

Aby sprawnie i bezproblemowo dokonać odprawy pasażerowie korzystający z usług Stena Line są proszeni o pojawienie się co najmniej na godzinę przed planowanym wypłynięciem, należy jednak zauważyć, iż w przypadku zorganizowanych grup powyżej dwudziestoosobowych limit czasowy jest bardziej restrykcyjny i wynosi 90 minut. Należy pamiętać, że pomimo, iż granica państwowa będzie przekraczana w strefie Schengen, każdy podróżujący jest zobowiązany do posiadania przy sobie paszportu bądź dowodu osobistego, które będzie zobowiązany okazać w przypadku możliwej, aczkolwiek rzadko zdarzającej się, kontroli granicznej. Przepisy te dotyczą także dzieci. 

Co można wnieść na pokład?

Na pokład można wnieść praktycznie wszystko, poza sprzętami i rzeczami zabronionymi w regulaminie przewoźnika, należą do nich przedmioty i substancje niebezpieczne, łatwopalne, takie jak świece oraz broń i amunicja. W przypadku, gdy występuje konieczność transportu tychże przedmiotów należy zgłosić to obsłudze rejsu w trakcie odprawy, po czym zostaną one zdeponowane w sejfie na czas podróży. 

Jedzenie i zakupy na pokładzie Stena Line

Na pokładzie Stena Line znajdują się miejsca w których można zjeść oraz zrobić zakupy. Należy do nich sklep, w którego ofercie znajduje się szeroki asortyment szwedzkich produktów spożywczych, słodyczy, zabawek a także markowych perfum i kosmetyków. Nadto Stena Line cieszy się bogatą ofertą barów i restauracji, których łącznie jest tutaj aż sześć. Wśród nich znajduje się zarówno bar szybkiej obsługi, szwedzki stół, elegancka restauracja z widokiem na morze, jak i bar z drinkami, a nawet klub w którym odbywają się znakomite koncerty i dyskoteki. 

Przewóz pojazdów 

Jedną z istotnych kwestii w trakcie przewozu pojazdów za pośrednictwem Stena Line jest problem tego, jak zachowywać się po wjeździe na pokład samochodowy oraz jak parkować auta na promie. Należy wówczas całkowicie podporządkować się poleceniom załogi. Samochód należy pozostawić na biegu, z zaciągniętym hamulcem ręcznym, z wyprostowanymi kołami. Nadto warto pamiętać, aby pojazd zamknąć na klucz oraz wyłączyć wszystkie urządzenia elektryczne wewnątrz samochodu, jak i na czas rejsu wyciszyć bądź wyłączyć alarmy. 

Artur Trzcionkowski

Fan ekonomicznych podróży. Lubię spontaniczne wyjazdy, odkrywanie nowych miejsc, smaków oraz odpoczywanie w nieznanych mi zakątkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button