Aplikacje podróżniczeTransport drogowy

FREE NOW – jak zamówić taxi przez aplikacje?

Tanie przejazdy stały się bardzo ciekawą alternatywą do standardowych usług taksówkarzy. Jedną z platform, która oferuje taką opcję, jest FREE NOW. Zobaczmy, co warto o niej wiedzieć i jak zamówić taxi przez aplikacje.

FREE NOW co to jest?

Platforma, która łączy kierowców (usługodawców) z pasażerami i umożliwia im przejazd z punktu A do punktu B na bardzo wygodnych warunkach. Operuje już w ponad 100 europejskich miastach i korzystają z niej miliony klientów na całym świecie. Każdy z kierowców jest licencjonowany, dlatego korzystnie z przewozów jest całkowicie bezpieczne. Dodatkową zachętą do wypróbowania aplikacji są kody promocyjne dla nowego użytkownika, które sprawiają, że początkowe przejazdy są jeszcze bardziej ekonomiczne. Za marką FREE NOW stoją bardzo duże firmy – jest częścią joint venture BMW i Daimlera.

Dlaczego myTaxi zmieniło nazwę na FREE NOW?

Zmiana nazwy myTaxi na FREE NOW było zapowiedziane już ok. rok temu. Jest to wynik połączenia dwóch ogromnych inwestorów – BMW i Daimlera i stworzenie nowego rodzaju usług wspólnymi siłami. Mytaxi to pierwsza firma, która została poddana całkowitemu rebrandingowi, który obejmował m.in. zmianę logo, nazwy, barw oraz sposobu funkcjonowania aplikacji. Zmiany zwiększyły oczywiście komfort korzystania z platformy zarówno z perspektywy kierowcy, jak i pasażera. W najbliższej przyszłości aplikacja ma również wprowadzić możliwość wynajmu elektrycznych hulajnóg w największych miastach Polski.

Co to jest FREE NOW lite?

Usługa FREE NOW Lite to nowa usługa oferowana przez FREE NOW, która w dużym stopniu przyczyniła się do dodatkowego wzrostu popularności platformy. Wszystko dzięki temu, że wykorzystując opcję lite mamy z góry gwarantowaną cenę za przejazd taksówką. Duża popularność FREE NOW Lite sprawia, że firma musi niemal nieustannie rekrutować nowych kierowców, aby móc sprostać zapotrzebowaniu rynku.

Jak zamówić taxi?

Aby zamawiać taksówkę przez FREE NOW konieczne jest popranie na swój telefon darmowej aplikacji, która umożliwi połączenie z bazą danych aplikacji. W ten sposób otrzymujemy dostęp do wszystkich kierowców w naszej okolicy oraz setek tysięcy osób, które oferują najtańsze przejazdy w ramach aplikacji na całym świecie.

FREE NOW jak działa?

Aplikacja posiada bardzo przejrzysty interfejs, dlatego po jej pobraniu możemy w bardzo szybko skonfigurować swoje konto i zamówić swój pierwszy przejazd. FREE NOW prosi nas na początku o podanie swoich podstawowych danych w celu weryfikacji i dodanie karty płatniczej, aby móc przeprowadzać wszystkie transakcje poprzez platformę. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musimy płacić kierowcy oraz nosić przy sobie drobnych pieniędzy. Ogromną zaletą jest to, że możemy np. dokonać zamówienia z nawet czterodniowym wyprzedzeniem, co jest ewenementem dla tego typu aplikacji.

Jak zapłacić za kurs?

Za przejazdy można płacić poprzez karty kredytowe oraz różne rodzaje płatności mobilnych jak np. PayPal i Apple Pay. W tym celu musimy jedynie połączyć swoje konto w aplikacji z kontem bankowym. Jest to jednak całkowicie bezpieczne, ponieważ aplikacja nigdy nie pobierze z niego żadnych opłat bez naszego zamówienia.

Jak dodać kartę i jak sprawdzić cenę przejazdu?

Aby dodać kartę i sprawdzić cenę swojego przejazdu musimy najpierw zalogować się w aplikacji. Następnie będziemy automatycznie poproszeni o uzupełnienie profilu najważniejszymi danymi, w tym również o dodanie karty. Jeżeli wybierzemy kurs w usłudze Plus, Lite lub Match, to o cenie zostaniemy poinformowani z góry. Jedynym wyjątkiem, kiedy cena wyznaczana jest przez taksometr umieszczony w pojeździe, jest zamówienie standardowej usługi.

FREE NOW jak wprowadzić i wykorzystać kody promocyjny?

Aby uzyskać odstęp do kodu promocyjnego trzeba pobrać informację, dodać do swojego profilu informacje o karcie kredytowej (lub innym sposobie płatności mobilnej) i kliknąć ikonę profilu, w której znajdzie się informacja o kodzie promocyjnym. Następnie wpisujemy kod i zamawiamy przejazd poprzez opcję „Płać przez Aplikację”. Kod zostanie wykorzystany automatycznie, a my zapłacimy mniej.

Jak usunąć konto i podpiętą kartę?

Jeżeli zdecydujemy się na usunięcie karty lub innego sposobu płatności, konieczne jest wejście w ekran startowy i klikniecie na ikonę profilu. Następnie przejść do opcji „Płać przez Aplikację” i wybrać przycisk „Usuń”.

Artur Trzcionkowski

Fan ekonomicznych podróży. Lubię spontaniczne wyjazdy, odkrywanie nowych miejsc, smaków oraz odpoczywanie w nieznanych mi zakątkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button