Karta przeżycia – niezbędnik w portfelu?

Strona głównaEkwipunek

Karta przeżycia – niezbędnik w portfelu?

Wielu osobom, którym nie jest bliski survival, karta przeżycia może kojarzyć się ze środkiem płatniczym lub dokumentem potrzebnym do pokazania w szpitalu. Jest to jednak coś zupełnie innego, co może uratować skórę niejednemu poszukiwaczowi przygód, który wpadnie w tarapaty.

Co to jest karta przeżycia?

Najprościej mówiąc, karta przeżycia to wielofunkcyjne, niewielkie narzędzie, które może służyć w wielu życiowych sytuacjach. Przyda się ono zarówno na biwaku, podczas domowych napraw czy też na imprezie. Survivalowa karta przeżycia, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest głównie do osób, którym bliskie są eksploracje nieznanego, wiatr we włosach czy spanie pod gołym niebem. Ten kawałek metalu z odpowiednimi wycięciami, który mieści się w portfelu, zwyczajnie może uratować życie, gdy ktoś znajdzie się w niespodziewanych, niebezpiecznych warunkach. Podczas trudnych eskapad nie można mierzyć się ze światem tylko przy pomocy gołych rąk, stąd sprytny multitool, wyjęty z kieszonki w plecaku zwiększa szanse na pozytywne rozstrzygnięcia podczas mrożących krew w żyłach pojedynków z naturą.

Funkcje karty przeżycia

Zaskakujące jest, że tak drobny przedmiot (zwykle o wymiarach 7 cm x 4,5 cm), który rozmiarem przypomina kartę płatniczą, posiada tak wiele funkcji. Służy on między innymi jako:

  • otwieracz do puszek i butelek,
  • piłka do drewna,
  • wskaźnik mapowy,
  • nóż do cięcia lin czy obierania owoców,
  • śrubokręt,
  • miarka,
  • klucz do śrub w wielu rozmiarach.

Jak widać, w cenie kilkudziesięciu złotych można otrzymać narzędzie, które niczym szwajcarski scyzoryk zachwyca swoją wielofunkcyjnością. Multitool zastępuje około dziesięciu innych przedmiotów, które zajmowałyby podczas wyprawy bardzo wiele miejsca w torbie czy plecaku.

Karta przeżycia – gdzie kupić?

Wielofunkcyjna karta przeżycia często do kupienia jest na różnego rodzaju targach czy bazarach. Nie warto jednak inwestować w sprzęt słabej jakości, który może szybko postrzępić się czy złamać. Profesjonalne narzędzia, kupowane w specjalnych sklepach survivalowych czy bushcraftingowych sprawdzą się zdecydowanie lepiej. Dobrze wybrać model, który jest wykonany ze stali nierdzewnej oraz posiada wygodne etui. Ze skuteczną kartą przeżycia można iść bezpiecznie na sam koniec świata i czuć zawsze tę potrzebną pewność siebie!

Pamiętaj o tym, że karta przetrwania nie powinna znaleźć się w Twoim portfelu czy też bagażu, gdy wybierasz się w podróż samolotem!

Jak przydatny był ten artykuł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić

Średnia ocena 3 / 5. Liczba głosów: 4

Dotychczas brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy/a.

Skoro uznałeś/aś ten post za przydatny ...

To może zechcesz nam pomóc w rozwoju portalu i zaobserwujesz nas w mediach społecznościowych 🙂

Jak uznałeś ten post za przydatny ...

Poprawmy ten post!

Czy powiesz nam jak możemy poprawić ten artykuł?

OPINIE

Wordpress: 0