Zwiedzanie - porady i ciekawostki

Wakacje last minute 2022 – tanie oferty na wczasy i wycieczki.

Lubisz spontaniczne wycieczki? Zazwyczaj pakujesz się dopiero kilka dni przed wakacjami? Priorytetem jest dla Ciebie niska cena? W takim razie wakacje last minute to coś dla Ciebie! To bardzo popularny sposób podróżowania, dzięki któremu można zwiedzić najpiękniejsze miejsca na ziemi, a jednocześnie nie nadwyrężyć swojego budżetu.

Czym są wakacje last minute?

Wakacje last minute to oferty, które jeszcze nie zostały sprzedane przez biura podróży, a już zbliża się termin ich realizacji. Są to tak zwane wakacje na ostatnią chwilę. Ostatnie wolne miejsca są z reguły o wiele tańsze niż te bukowane z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, dlatego cieszą się taką popularnością. Wczasy organizowane są przez wiele renomowanych biur podróży, oferując pobyty w bardzo atrakcyjnych miejscach – zarówno w Europie, jak i innych zakątkach świata.

Oferty last minute

Najpopularniejsze wycieczki Last minute – Grecja, Egipt i Hiszpania

Oferty last minute dedykowane są osobom, które chciałby pojechać na wakacje, ale nie mają sprecyzowanych wymagań dotyczących kierunku czy daty wyjazdu. Ich największą zaletą są ogromne promocje. Rabaty mogą sięgać nawet 65%. Na jakie kierunki warto się zdecydować? Wyjątkowo atrakcyjną propozycją jest Grecja. Jest to bardzo popularna destynacja wśród naszych rodaków, głównie ze względu na piękne piaszczyste plaże oraz lazurową wodę. Zarówno wyspy, jak i część kontynentalna Grecji oferują wiele atrakcji, w tym żeglarstwo czy windsurfing. Innym popularnym kierunkiem jest Egipt. Gwarantuje on doskonałą pogodę już od maja do późnej jesieni. Turyści znajdują tu wiele rozrywek, między innymi nurkowanie, zabytki historyczne czy rafy koralowe. Natomiast Zanzibar to doskonałe miejsce na wczasy dla każdego, kto uwielbia plażowanie oraz poznawanie odmiennej kultury. Wyspa gwarantuje białe plaże z miękkim jak puder piaskiem oraz szmaragdowe wody oceanu. Biura podróży w swojej ofercie nierzadko mają niezapomniane safari oraz wycieczki fakultatywne, pozwalające na poznanie odmiennej kultury Zanzibaru. Co najważniejsze, to kraj, w którym najwyższe temperatury przypadają na nasze miesiące zimowe, dlatego możemy wybrać się na wyjazd niezależnie od pory roku.

Wczasy last minute z biurem podróży

Biura podróży chętnie organizują wakacje last minute, ponieważ jest to atrakcyjny sposób, aby wyprzedać wszystkie miejsca w oferowanych hotelach oraz wynajętych samolotach, a także przyciągnąć zainteresowanie potencjalnych klientów dobrymi ofertami. Z jakimi biurami podróży nasi rodacy najchętniej wyjeżdżają na takie wakacje?

TUI – oferuje doskonale zorganizowane wakacje, podczas których można zwiedzić interesujące miejsca oraz zaznać pożądanego wypoczynku. To biuro podróży cenione jest za szeroki wybór wycieczek – zarówno last, jak i first minute oraz profesjonalną opiekę rezydentów, mówiących po polsku. Oferuje wycieczki fakultatywne oraz pobyty w luksusowych hotelach. W swojej ofercie posiada wiele sprawdzonych hoteli w egzotycznych i europejskich destynacjach, rozpoczynając od Grecji, Turcji, Hiszpanii, Bułgarii czy Egipcie, aż po dalekie kierunki takie jak Meksyk, Dominikana czy Jamajka. Hotele Family zapewniają rodzinom z dziećmi wiele rozrywek i zajęcia organizowane przez profesjonalnych animatorów.

Wczasy z Itaka – organizowane są do ponad 100 krajów na całym świecie, co obejmuje Australię, Afrykę, Stany Zjednoczone, Azję oraz Amerykę Południową. Z oferty touroperatora każdego roku korzystają tysiące zadowolonych Polaków, którzy cenią szczególnie wysokiej jakości wycieczki objazdowe oraz wyjazdy nastawione na aktywne zwiedzanie. Osoby preferujący aktywny wypoczynek interesują głównie wyjazdy opatrzone napisem NO LIMITS, które obejmuję trekkingi, wczasy sportowe, obozy, podróże kulinarne czy wyjazdy foto.

Rainbow – to zarówno wycieczki objazdowe do wielu fascynujących zakątków świata, jak i komfortowe wczasy w hotelach typu all inclusive. Biuro podróży organizuje wyjazdy do niemalże całej Europy, Afryki oraz obu Ameryk. Jest chętnie wybierane przez naszych rodaków za względu na doskonale zorganizowane wycieczki, które zawsze są zgodnie z opisem oraz profesjonalną opiekę rezydentów i pilotów, wyróżniających się duża wiedzą turystyczną.

Jak znaleźć oferty?

Jak znaleźć dobre oferty typu last minute? Warto przede wszystkim regularnie sprawdzać oferty renomowanych touroperatorów. Oferty te często określone są specjalną plakietą z napisem LAST MINUTE. Niekiedy w ramach tego rodzaju wyjazdów pojawiają się promocje SUPER LAST MINUTE, oferujące ostatnie wolne miejsce i największe rabaty. Często oznacza to jednak, że na przygotowanie się do wyjazdu mamy zaledwie kilka dni. Wiele wyszukiwarek pozwala na zawężenie wyników, by wyświetlić konkretne oferty.

Przy wyborze podróży warto zaznaczyć interesujący nas:
– zakres cenowy,
– kierunek podróży,
– czas trwania wyjazdu,
– środek transportu,
– miejsce wyjazdu, wylotu

Kiedy rezerwować?

Biura podróży organizują wakacje w typie last minut, gdy zbliża się termin wyjazdu, a wszystkie wolne miejsce nie są jeszcze wykupione. Każdego dnia cena wycieczki może być obniżana. Oferty takie pojawiają się zazwyczaj maksymalnie 30 dni przed wylotem. Najlepsze oferty pojawiają się kilka dni przed podróżą. Największe rabaty znajdziemy w miesiącach letnich, głównie w lipcu i sierpniu. Niekiedy jednak świetne okazje oferowane są także w maju i wrześniu, czy nawet grudniu – szczególnie kierunki tropikalne, gdzie przez cały rok panuje doskonała pogoda. Decydując się na wakacje last minute zawsze należy pamiętać, że decyzje o rezerwacji musisz podjąć spontanicznie.

Artur Trzcionkowski

Fan ekonomicznych podróży. Lubię spontaniczne wyjazdy, odkrywanie nowych miejsc, smaków oraz odpoczywanie w nieznanych mi zakątkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button