Zwiedzanie - porady i ciekawostki

Dlaczego warto zainwestować w ubezpieczenie turystyczne?

Wakacje to dla nas synonim odpoczynku i totalnej beztroski. By faktycznie tak było w pełni warto dodatkowo zainwestować w ubezpieczenie turystyczne, która zapewni nam pakiet dodatkowych usług. Niestety najczęściej rezygnujemy z tej możliwości. Dodatkowe ubezpieczenie to dodatkowe koszty, a tych chcemy uniknąć. Czy słusznie?

Wyjeżdżając nawet niedaleko i na krótki okres czasu musimy być świadomi tego, że może nas spotkać nieprzewidziany wypadek. Oczywiście nikt tego nie chce, ale czy można to zaplanować? Niestety nie. Dlatego warto jeszcze przed wyjazdem zadbać o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych. Jeśli mimo wszystko nie jesteś przekonany do wykupienia polisy turystycznej to poniżej znajdziesz argumenty, które ostatecznie powinny Cię przekonać do zmiany zdania. Zatem dlaczego warto kupić polisę turystyczną?

1. Bezpłatna opieka medyczna.

Ubezpieczenie turystyczne nie jest obce osobom, które kolejny raz wybierają się wręcz na ekstremalne wakacje – gdy w planach mamy dość ryzykowne projekty takie jak chociażby zdobywanie górskich szczytów czy nurkowanie na nieznanych wodach owa polisa jest zazwyczaj wykupywana. Zupełnie inaczej ma się to w przypadku, gdy planujemy leniwy urlop, wypoczywając codziennie na plaży. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że i w takim przypadku może się nam przydać owa polisa turystyczna. Niestety nawet w najmniej oczekiwanym momencie możemy ulec wypadkowi. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) nie zawsze jest w stanie pokryć wszelkie koszty związane z leczeniem za granicą. Hospitalizacja w innym kraju, zakup leków czy transport medyczny do naszego kraju to wydatki, które mogą sięgnąć nawet kilkuset tysięcy złotych. Na to nie jest przygotowany nikt z nas. Dlatego warto wcześniej wykupić odpowiednie dla siebie ubezpieczenie turystyczne, by w przypadku pojawienia się ww. sytuacji nie zapłacić ani złotówki. Dzięki temu możemy skupić się na sobie lub swoich najbliższych, nie martwiąc się o finanse.

2. Awaria samochodu podczas podróży nie będzie już stanowiła dla nas problemu.

W zależności od tego jaki pakiet polisy turystycznej wybierzemy, możemy najczęściej liczyć na usługę assistance. Czego możemy się wtedy spodziewać? W przypadku awarii samochodu podczas podróży możemy być pewni udzielonej nam pomocy. Oprócz tego możemy liczyć na wsparcie medyczne i informacyjne. Kiedy to nasze auto nie będzie w stanie dowieźć nas do celu, ubezpieczyciel odholuje je do mechanika. W zamian otrzymamy inny pojazd zastępczy. To jedynie przykłady różnych opcji ubezpieczenia. Przed jego wykupieniem warto wybrać te rozwiązania, które interesują nas najbardziej, a dane sytuacje mogą nas spotkać podczas urlopu.

3. Ubezpieczenie turystyczne a zgubiony bagaż

Choć jest to dość popularny problem i przewoźnicy starają się robić wszystko, by nie powtarzało się to zbyt często to niestety problem ten jest nadal aktualny. Nikt z nas nie chciałby znaleźć się w sytuacji, kiedy to jest setki kilometrów od domu i nie ma przy sobie najpotrzebniejszych rzeczy. Będąc na wakacjach czy jakimkolwiek innym wyjeździe jesteśmy często zmuszeni do kupienia na miejscu ubrań czy kosmetyków. Takie wydatki nie są przez nas planowane przez co denerwujemy się jeszcze bardziej. Na szczęście możemy ubezpieczyć się i od takich sytuacji – dzięki temu otrzymamy dodatkowe środki na nieprzewidziane zakupy. Poza tym pamiętajmy, że w międzyczasie możemy i nawet powinniśmy ubiegać się o odszkodowanie od przewoźnika.

4. Pomoc tłumacza.

Znajomość języka obcego w dzisiejszych czasach jest niezwykle pomocna nie tylko podczas szukania nowej pracy. To umiejętność, która może się nam przydać na wakacjach. Niestety w takich zdarzeniach jak kradzież czy wypadek może okazać się, że nasz poziom jest niewystarczający, by porozumieć się ze służbami w danym kraju. Odpowiednia polisa turystyczna zagwarantuje nam pomoc tłumacza. Dzięki temu, prócz i tak stresującej sytuacji nie będziemy musieli się dodatkowo denerwować naszymi zdolnościami językowymi.


Podsumowując, ubezpieczenie turystyczne to rozwiązanie, na które powinien się zdecydować każdy z nas. Niezależnie od tego czy lubimy spędzać nasz wolny czas biernie czy aktywnie, nieprzewidziany wypadek może zdarzyć się tak naprawdę każdemu. By zapobiec wysokim kosztom, które nas wtedy czekają warto przez wyjazdem zakupić polisę turystyczną. Powyższe argumenty powinny przekonać każdego urlopowicza do jej posiadania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button