Opinie o biurach podróży. Zobacz listę biur podróży

Itaka opinie o biurze podróży

Itaka jest jednym z największych oraz najstarszych biur podróży w Polsce, które zostało założone ponad 30 lat temu. Organizuje wycieczki objazdowe oraz wczasy do ponad 100 krajów na całym świecie. Itaka opinie o biurze oraz najważniejsze informacje znajdziesz w tym wpisie. Swoją siedzibę ma w Opolu, a każdego roku z jej usług korzystają setki Polaków. Co warto wiedzieć o tym biurze podróży zanim zdecydujemy się na wykupienie wycieczki? Bardzo cenimy opinie klientów, więc jeśli podróżowałeś/aś z tym biurem podróży to dodaj swoją opinię w komentarzu. Będziemy Ci bardzo wdzięczni.

Krótka historia powstania 

Biuro podróży Itaka swoją działalność rozpoczęło w roku 1989. Do sukcesu dochodziło ciężką pracą i przemyślanym rozwojem. Sam pomysł na rozpoczęcie takiej działalności związany był z pasją założyciela, który od początku traktował firmę nie jako sposób na wzbogacenie się, ale realizację własnych marzeń. Itaka zdobyła ogromną sławę między innymi dzięki podejmowaniu się pionierskich działań – obierała nowe kierunki wczasowe oraz kreowała autorskie programy wycieczek. Duży nacisk kładła na wdrażanie nowatorskich technologii oraz ciągłe inwestycje w nowe destynacje. Priorytetem dla firmy była też wysoka jakość obsługi klientów podczas każdych wakacji. Biuro podróży Itaka opinie pozytywne zdobywało już od początku swojej działalności i tak jest do dziś. Cały czas można zauważyć jego rozwój oraz wdrażanie nowych programów, które mają na celu przyciągnięcie uwagi potencjalnych klientów. Dwa razy w roku wydawane są edycje katalogów z najlepszymi miejscami na wyjazd – zarówno na lato, jak i na zimę. Itaka realizuje także wiele projektów – na przykład „Podróże w stylu gwiazd” lub „No limits”- wyjazdy dedykowane miłośnikom aktywności. 

Stacjonarne odziały biura podróży Itaka

Itaka posiada swoje biura stacjonarne w każdym polskim województwie – między innymi w miastach takich jak Wrocław, Białystok, Gdynia, Gdańsk, Katowice, Kraków, Szczecin, Lublin, Warszawa i Poznań. Obecnie istnieją 73 biura w całej Polsce, z czego najwięcej jest ich w województwie śląskim, wielkopolskim, mazowieckim oraz dolnośląskim. 

Biuro podróży posiada swoje oddziały stacjonarne nie tylko w Polsce, ale także w innych miejscach w Europie – między innymi na Gran Canarii, Lanzarote, Teneryfie, Fuerteventurze, Barcelonie, Majorce i Alicante. W roku 2014 otworzyło kolejną swoją siedzibę w Turcji, znaną pod nazwą Adalar Travel. Stacjonarne oddziały znajdziemy również na Białorusi w Mińsku, Brześciu i w Grodnie, na Litwie (w Wilnie) oraz w Kaliningradzie. 

R.A.T.I.N.G biura podróży Itaka

R.A.T.I.N.G biura podróży ITAKA z ostatnich 5 lat wg Traveldata:

RokRating
2015A
2016A+
2017AA-
2018AA-
2019AA-

Itaka opinie klientów i zalety biura podróży

Biuro podróży Itaka uznawane jest w naszym kraju za turystycznego lidera. Według statystyk, co trzeci polski turysta decyduje się na wyjazd właśnie z tą firmą, co pokazuje, że cieszy się ona powszechnym zaufaniem. Na jakie zalety Itaki zwrócili uwagę jej klienci?

 • Bogata oferta – Itaka oferuje wycieczki do ponad 100 krajów na całym świecie – obejmuje to Azję, Amerykę Południową, Afrykę, Stany Zjednoczone oraz Australię. Ponadto, ma w swojej ofercie zróżnicowane programy, między innymi dedykowane miłośnikom aktywnego wypoczynku lub turystom wymagającym, którzy marzą o luksusowych wakacjach. 
 • Wysokiej jakości wycieczki objazdowe – piloci zatrudniani w tym biurze podróży wyróżniają się dużym doświadczeniem i wiedzą merytoryczną na temat zwiedzanych miejsc. Przewodnicy w nietuzinkowy sposób opowiadają o życiu codziennym, obyczajach oraz historycznych ciekawostkach, dzięki czemu na wyjazdach nie można się nudzić. Plany takich wycieczek są zawsze w pełni realizowane, a uczestnicy mogą czuć się usatysfakcjonowani. 
 • Poczucie bezpieczeństwa – turyści, którzy zdecydowali się na wakacje z Itaką zwracają uwagę, że dzięki opiece pracowników czuli się w pełni bezpiecznie podczas całego wyjazdu. Wszystkie wiadomości były rzetelnie przedstawiane i w każdym momencie można było poprosić o dodatkowe wyjaśniania, aby rozwiać swoje wątpliwości.  
 • Dobra organizacja – wszystkie wyjazdy są idealnie zorganizowanie – turyści mają czas wolny na realizowanie własnych pasji, ale i nie nudzą się podczas wycieczki. Program jest tak ułożony, że pozwala na zapoznanie się z charakterystycznymi zabytkami i tradycjami danego regionu. 
 • Miła obsługa – Itaka od samego początku istnienia przykładała dużą wagę do obsługi klientów na bardzo wysokim poziomie. Przewodnicy są mili, życzliwi oraz zawsze uśmiechnięci – gotowi do pomocy. 
 • Przystępne ceny – klienci biura podróży Itaka cenią atrakcyjne promocje, które często oferuje ta firma. Wybierając wyjazd last minut można spędzić kilku- lub kilkunastodniowe wakacje w orientalnym kraju bez wydawania fortuny.

Itaka opinie negatywne

Wiadomo, że Itaka tak, jak każde inne biuro podróży charakteryzuje zarówno się wadami, jak i zaletami. Do najczęstszych negatywnych opinii można zaliczyć:

 • Późne informowanie o zmianach – chociaż zdarza się to rzadko, niekiedy z niezależnych przyczyn biuro podróży musi wprowadzić różne zmiany. Klienci zwracają uwagę na to, że są informowani o nich zbyt późno. 
 • Trudny kontakt z infolinią – pojawiają się też negatywne opinie o trudnościach w nawiązaniu kontaktu z centralą w przypadku zgłaszania zażaleń lub prób odzyskania pieniędzy za niespełnione oczekiwania.

Itaka opinia nasza, czyli krótkie podsumowanie

Itaka to jedno z najpopularniejszych biur podróży w naszym kraju. Jego dużą zaletą jest szeroki wybór oferowanych programów oraz wiele atrakcyjnych destynacji. Wycieczki organizowane są w miejsca orientalne i egzotyczne, ale też do ulubionych krajów Polaków w Europie – takich jak Hiszpania, Włochy czy Bułgaria. Itaka zasługuje na pochwałę, jeśli chodzi o wysoki poziom obsługi klientów, co sprawia, że wakacje są jeszcze przyjemniejsze. Dodając do tego możliwość znalezienia wyjazdów w naprawdę atrakcyjnych cenach, otrzymujemy biuro podróży godne polecenia. Nasza opinia o tej polskiej firmie z tak dużym doświadczeniem jest więc bardzo pozytywna. 

Artur Trzcionkowski

Fan ekonomicznych podróży. Lubię spontaniczne wyjazdy, odkrywanie nowych miejsc, smaków oraz odpoczywanie w nieznanych mi zakątkach.

3 komentarzy

 1. Tragedia!!!
  Na 10 dni przed wylotem Itaka odwołała moją wycieczkę na Kubę kupioną za 20.000zł. bez podania racjonalnych przyczyn! Gdy kupowałem wycieczkę w listopadzie miałem duży wybór kierunków w tej cenie!
  Po odwołaniu wyjazdu przedstawiono mi w zamian inne oferty jednak już o 10.000.zł droższe, w dodatku z wylotami z innych miast. Ponadto na zwrot pieniędzy muszę czekać 2 tygodnie!!!. Nie mam więc wakacji, ani pieniędzy na to by kupić wyjazd z niego rzetelnego biura!!!
  Pierwszy ram mnie tak potraktowano!
  Odradzam!!!

 2. Bardzo polecam biuro byłam w Grecji pierwszy raz jestem bardzo zadowolona opieka bardzo dobra dziękuję za miłe wczasy

 3. Serdecznie podziękowania dla pani Kasi z biura Itaka w Plazie w Sosnowcu za sprawną, profesjonalną i uprzejmą obsługę. Teresa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button