Przewodniki turystyczne

Jarmark Bożonarodzeniowy Gdańsk 2021

Ozdoby świąteczne, grzane napoje, pamiątki, zwiedzanie, iluminacje świąteczne. To wszystko sprawia, że czujemy atmosferę świąt jeszcze bardziej. Jak w tym roku będzie wyglądał Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku?

Od kiedy do kiedy jest jarmark świąteczny?

W roku 2021 w związku z epidemią Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku może wyglądać zupełnie inaczej. W tym roku wyjątkowo powstał wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy będzie czynny w dniach od 19 listopada do 24 grudnia 2021 roku. Mimo przeniesienia jarmarku do internetu, miasto zadbało, by klimat świąt pozostał, nawet w tym trudnym czasie. Składać się on będzie z budek drewnianych, w których możemy kupić kawę, herbatę, grzane piwo oraz wino, ciasta, pizzy, zupy, kuchnię regionalną, fast foody itp. oraz z produktami artykułów rzemieślniczych. Między każdym stoiskiem jest minimum kilka metrów odstępu, więc można czuć się bezpiecznie. Budki będą stać do 24 grudnia 2021 roku. My w poprzednim roku skorzystaliśmy z stoiska LEŃ, która ma swoje miejsce w pobliżu Bramy Zielonej i wypiliśmy grzane wino za 12 zł.

stoisko leń
ulica długa jarmark świąteczny

Jakie są godziny otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego?

Wirtualny Jarmark Świąteczny czynny jest przez całą dobę. Budki w Gdańskim Szlaku Kulinarnym czynne są w godzinach 12-21.

Na jakich ulicach odbywa się jarmark?

W 2020 roku Świąteczny Jarmark odbywał się na 5 ulicach w Gdańsku. Wszystkie są w centrum miasta, więc nie potrzebujemy żadnego transportu, by się między nimi przemieszczać. Są to ulice: Długa, Długi Targ, Zielony Most oraz Targ Rybny. Jeżeli chcesz przy okazji zwiedzić Gdańsk, to skorzystaj z naszego przewodnika.


Jak dojechać na Jarmark Bożonarodzeniowy?

Z Dworca PKP zachęcamy iść na nogach w kierunku jednej z najsłynniejszych ulic czyli Długiej. Z innych lokalizacji najlepiej dojechać tramwajem lub autobusem i wysiąść na przystanku Brama Wyżynna. Przy wyborze auta należy pamiętać, że parking na Targu Węglowym jest nieczynny. Na nim znajdują się ozdoby świąteczne, przez co jest zamknięty.

Jakie są stoiska na Jarmarku Świątecznym?

Ul. Tkacka
Łąka Bar, Spożywczy, Goldwasser, Restauracja Targ Rybny i L’Entre Villes

Ul. Długa
Rękawiczka, Kubicki, PiKawa, Lijewska, Canis, Goldwasser, Restauracja Targ Rybny i L’Entre Villes, Marina Cafe, Pellowski, Pub Red Light, Pomelo Bistro

Długi Targ
Ołowianka B&B, Kuchnia Rosyjska, Ritz, Hola Tapas, Leń, Piwnica Rajców

Zielony Most
Wiśniewski, Motławianka, Stay Inn, Mon Balzac

Targ Rybny
Fellini, Ołowianka B&B, Ostro

Podsumowanie oraz bonus

Na jarmarku byliśmy 6 grudnia 2020 roku. Ludzi było o wiele mniej niż w zeszłych latach. Ze stoisk pozostały tylko domki z gastronomią. Ozdoby świąteczne wydają się bardziej ubogie oraz są takie same jak w poprzednich latach. Czy warto? Moim zdaniem tak. Pomimo braku śniegu, choć w minimalnym stopniu można poczuć klimat nadchodzących świąt.

W ramach bonusu przesyłam zdjęcia z galerii Forum Gdańsk. Jest to moim zdaniem najładniej przystrojona galeria w Gdańsku i znajduje się bardzo blisko jarmarku. Przed galerią jest choinka, obok której można kupić grzaniec.

Zobacz także:

Źródło
Informacje na temat stoisk

Artur Trzcionkowski

Fan ekonomicznych podróży. Lubię spontaniczne wyjazdy, odkrywanie nowych miejsc, smaków oraz odpoczywanie w nieznanych mi zakątkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button