Gastronomia

Drewnem Palona – opinie o gdańskiej pizzerii

Drewnem Palona to restauracja, w której skosztujemy wyśmienitych dań z kuchni włoskiej. Restauracja ta mieści się w gdańskiej dzielnicy Orunia Górna, a dokładnie adres swój ma na ulicy Dywizji Wołyńskiej 1/7. Sama restauracja położona jest w pobliżu Parku Oruńskiego. Z okien rozpościera się niesamowity widok.

Wnętrze

W środku restauracji powita nas miła obsługa, szef kuchni, który jest Włochem oraz nietuzinkowy wystrój – na ścianach wiszą piękne szkice Koloseum, Krzywej Wieży w Pizie oraz gondoli w Wenecji.

pizzeria drewnem palona wnętrze

Restaurację odwiedziliśmy w dniu otwarcia. Byliśmy pod wrażeniem wyremontowania lokalu, w którym wcześniej mieściła się inna pizzeria. Minusem był brak oliwy na stołach oraz mimo że w karcie do danego dania było polecone wino – na otwarciu restauracja nie posiadała jeszcze koncesji, więc nie mogliśmy skosztować wina do naszego zamówienia. Dobrym zwyczajem byłoby również przy zamówieniu otrzymanie czekadełka, dającego namiastkę Włoch (na przykład na wykałaczce pomidor koktajlowy, kawałek sera mozzarelli i włoskiej szynki polanej oliwą).

Menu oraz ceny Drewnem Palona. Zobacz co zamówiliśmy.

menu pizzeria drewnem palona
menu drewnem palona

Oczywiście zjeść można dania z kuchni włoskiej jak makarony (5 rodzajów), krem z pomidorów, zupę minestrone, zupę rybną, cztery różne sałatki, włoskie desery (np. canoli, tiramisu), no i również do wyboru jest bogaty rodzaj pizz, które są podzielone na pizze białe i czerwone.

Pizza Stella Classica
Pizza Stella Classica

Nasz wybór padł na pizze: Stella classica oraz Nduja. Pierwsza pizza byłą wyborem z pizz białych. Już sam wygląd pizzy był nietuzinkowy i nie spodziewaliśmy się, że pizza Stella (wł. gwiazda) to będzie gwiazda na talerzu. Uznanie też dla właścicieli restauracji za nieoszczędzanie na składnikach – na tej pizzy była cała kulka przepysznej mozzarelli.

Druga pizza, która wzięliśmy (Nduja), też była dobra, jednakże spodziewaliśmy się, że znajdująca się na pizzy kiełbasa Nduja (wieprzowa kiełbasa Kalabryjska z dużą ilością ostrej papryki) będzie ostrzejsza, a dla nas była co najwyżej lekko pikantna.

Pizza Nduja
Pizza Nduja

Z powodu braku możliwości skosztowania wina (pizzeria w dniu otwarcia nie miała jeszcze koncesji), zamówiliśmy pyszną sezonową lemoniadę z ananasa oraz colę.

Godziny otwarcia restauracji oraz dowóz w czasie Covid

Pizzeria Drewnem Palona otwarta jest obecnie we wszystkie dni w tygodniu. W niedziele oraz od poniedziałku do czwartku w godzinach 11:00-21:00, a w piątki oraz soboty w godzinach 11:00 do 22:00. Dania można odebrać osobiście lub zamówić na dowóz. Obecnie nie ma możliwości zjedzenia na miejscu.

Nasza opinia

Dlaczego tak bardzo spodobała nam się ta pizzeria?

Wspaniały klimat, najwyższej jakości składniki, świetnie wypieczone ciasto. Czuć, że piec miał optymalną temperaturę i stworzenie takiego ciasta w piekarniku domowym jest praktycznie niemożliwe. Bardzo miła obsługa. Ciągle ktoś był gdzieś na sali. Na koniec sam kucharz z Włoch przyszedł zapytać czy nam smakowało. Pizzerię z czystego serca polecamy. Z pewnością wrócimy spróbować więcej innych potraw.

Artur Trzcionkowski

Fan ekonomicznych podróży. Lubię spontaniczne wyjazdy, odkrywanie nowych miejsc, smaków oraz odpoczywanie w nieznanych mi zakątkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button