Opinie o biurach podróży. Zobacz listę biur podróży

Coral Travel Wezyr Holidays – opinie o biurze podróży

Biuro podróży Coral Travel jest jednym z czterech największych touroperatorów w naszym kraju. Działa na polskim rynku już od 1999 roku, cały czas wzbogacając ofertę o nowe kierunku i usługi. Specjalizuje się w lotach do Turcji – niemal 40 % wszystkich polskich turystów spędzających tam wakacje, korzysta właśnie z usług Coral Travel. Czy warto korzystać z tego biura podróży? Przeczytaj nasz wpis wraz z opiniami klientów.

Biuro podróży Coral Travel Wezyr Holidays opinie i trochę historii

Biuro podróży Coral Travel funkcjonuje w Polsce już od ponad 20 lat, z czego od 15 lat znane jest także jako Wezyr Holidays. Jest ono częścią międzynarodowego koncernu turystycznego OTI Holding, który przez 27 lat zdobył miano lidera branży turystycznej na rynku międzynarodowym. Połączenie to sprawiło, że Coral Travel wprowadziło jeszcze bogatszą ofertę oraz podniosło jakość swoich usług. Obecnie proponuje organizację wakacji czarterowych do krajów takich jak Grecja, Hiszpania, Tunezja, Egipt czy Bułgaria. Bogata oferta obejmuje również kierunki nieco bardziej egzotyczne, między innymi Mauritius, Kuba, Tajlandia, Dominikana czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. 

Czy biuro podróży Coral Travel Weryz jest wypłacalne?

Rzetelność oraz bezpieczeństwo – biuro podróży może pochwalić się wszystkimi zabezpieczeniami prawnymi oraz finansowymi, które są wymagane ustawą o usługach turystycznych. Posiada gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 32 mln, co daje klientom poczucie bezpieczeństwa, że zawsze wrócą do domu. Uczestnicy wycieczek zawsze są rzetelnie poinformowani o wszelkich warunkach uczestnictwa.

R.A.T.I.N.G biura podróży Coral Travel

R.A.T.I.N.G biura podróży Rainbow z ostatnich 5 lat prezentuje się następująco:

RokRating
2015B-
2016B-
2017B+
2018BB+
2019BB+

Oddziały stacjonarne Coral Travel

Coral Travel cały czas rozszerza siatkę stacjonarnych punktów sprzedaży w Polsce. Obecnie można skorzystać z usług oferowanych w 150 autoryzowanych biurach podróży oraz 52 salonach franczyzowych lub własnych. Touroperator współpracuje z ponad 2000 biurami agencyjnymi w naszym kraju. Salony firmowe znajdują się w między innymi w miastach takich jak Białystok, Bielsko-Biała, Bytom, Częstochowa, Gdańsk, Jelenia Góra, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Opole, Płock, Poznań, Rzeszów, Toruń, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zielona Góra czy Tarnów. Wszystkie punkty obsługi klienta można znaleźć na firmowej stronie biura podróży.

Bonusy dla stałych klientów

Dodatkowe bonusy dla stałych klientów – osoby, które od roku 2014 chociaż raz skorzystały z usług biura mogą otrzymać kartę Klubu Kochających Podróże, umożliwiającą rabaty lojalnościowe przy zakupie kolejnych wakacji. Wśród nich można wymienić między innymi 3 % zniżki na wyjazdy z oferty Zima lub Lato.

Pozytywne opinie klientów

Coral Travel wyróżnia się wieloma pozytywnymi opiniami, wśród których wymienić można:

 • Jest prawdziwym specjalistą na kierunku Turcja – touroperator w okresie wakacyjnym organizuje loty do Turcji każdego dnia z najpopularniejszych miast w Polsce, między innymi Warszawy, Katowic, Wrocławia czy Poznania. Duże doświadczenie sprawia, że wyjazdy te wyróżniają się bardzo dobrą organizacją. Godna uwagi jest też opieka rezydentów, którzy są mili oraz wykwalifikowani.
 • Komunikacja z biurem podróży na wysokim poziomie – konsultanci Coral Travel szybko odpowiadają na wiadomości oraz służą pomocą w każdej sytuacji. Co jest godne pochwały, członkowie zespołu zarządzającego również podróżują, oglądają oraz regularnie sprawdzą jakość usług oferowanych przez swoje biuro podróży. Natomiast po zakończonych wakacjach klienci zachęcani są, aby podzielić się wrażeniami.
 • Organizacja wyjazdów integracyjnych – Coral Travel jest jednym z nielicznych biur podróży, które zajmuje się kompleksową organizacją wyjazdów grupowych w celach motywacyjnych, promocyjnych lub integracyjnych. Oferta jest dopasowana do indywidualnych oczekiwań i uwzględnia również rezerwację sal konferencyjnych, organizację uroczystości i część rozrywkową. Wyjazdy takie odbywają się do Turcji, Egiptu, Hiszpanii, Bułgarii oraz na greckie wyspy.
 • Ekologiczne podejście – Coral Travel jako część OTI Holding przykłada dużą wagę do troski o ekologię oraz ochronę środowiska. W tym celu ogranicza zużycie energii i wody oraz nawiązuje współpracę z kontrahentami o podobny nastawieniu. Przykładem może być hotel Otium Eco Hotel Club Side, w którym znajdziemy liczne ekologiczne rozwiązania.
 • Wszystkie szczegóły pod kontrolą – biuro podróży sumiennie kontroluje obiekty wakacyjne oraz dba o dobre kontakty z kontrahentami, dzięki czemu może zapewnić klientom komfort wypoczynku. W miejscowościach wakacyjnych o gości troszczy się ponad 100 rezydentów, mówiących w języku polskim. Coral Travel współpracuje ze sprawdzonymi partnerami, takimi jak Odeon Tours, który cieszy się powszechnym zaufaniem i dużą popularnością w Turcji. 

Opinie negatywne

 • Pokoje w hotelach często wykupowane są na obrzeżach budynku, a nie w jego głównej części. Wakacje z Coral Travel dostępne w bardzo atrakcyjnych cenach, co niekiedy wiąże się z zakwaterowaniem w dalszych częściach hotelu. Lokalizacja ta zazwyczaj jest nieco oddalona od basenu i restauracji, ale gwarantuje większy spokój.
 • Bony za nieodbyte wycieczki – jeżeli z winy biura podróży wycieczka nie dojdzie do skutku, klienci najczęściej mogą liczyć na bon, umożliwiający odbycie wakacje w nieco zmienionym wymiarze. Sytuacje takie jednak nie zdarzają się bardzo często.

Nasza opinia o Coral Travel Wezyr Holidays

Coral Travel to biuro podróży, które wyróżnia się bardzo profesjonalnym podejściem zarówno do klientów biznesowych, jak i prywatnych. Ogromną wagę przykłada do zadowolenia uczestników wyjazdów – wakacje są doskonale zorganizowane, a pracownicy mili i wykwalifikowani. Touroperator na bieżąco stara się monitorować satysfakcję klientów, a w tym celu analizuje opinie oraz szybko wykrywa wszelkie niedociągnięcia. To na pewno dobry wybór, jeżeli planujemy zorganizowanie wakacji.

Artur Trzcionkowski

Fan ekonomicznych podróży. Lubię spontaniczne wyjazdy, odkrywanie nowych miejsc, smaków oraz odpoczywanie w nieznanych mi zakątkach.

4 komentarzy

 1. Uwaga na pułapkę – numer infolinii Coral Travel 801444400 to numer PREMIUM i można naciąć się na kilkusetzłotową opłatę, kilkukrotne czekanie wielominutowe, zrywanie połączeń po 15 minutach, odkładanie słuchawki przez obsługę po to by klient ponownie zadzwonił i przeszedł etapy czekania „10 osób w kolejce”. Brak słów na to złodziejstwo.

 2. Wykupiłam wczasy w biurze Coral travel iprzebywałam od 1 września do 15 września 2021 rGOLD TWINS SUIT HOTEL – Turcja / Alanya i wszystko co zobaczyłam przeraziło mnie nic się nie zgadza z opisem wystawionym w ofercie .Stoły szare bez przykryć “myte” jedną ścierka i spryskiwaczem ,żeby skorzystać z internetu musiałam sobie wykupić za 8$ na 3 dni mam potwierdzenie ,albo siedzieć przy recepcji ,bo tylko tam był dostępny internet.Plaża kamienisto –żwirowa ,głazy i kamienie wystające z morza,gdzie nie można było się wykąpać gdyż groziło to uszkodzeniem ciała do której trzeba przejść tunelem nie oświetlonym z wiszącymi kablami elektrycznymi (mam zdjęcia do wglądu) .Na plaży żadne parasole tylko baldachimy ochraniające przed słońcem ( mam zdjęcia).Basen jeden zamykany o godzinie 18 wręcz byliśmy wyrzucani z niego .Posiłki monotonne , z owoców były jednego dnia zielone jabłka lub drugiego dnia zielone twarde gruszki lub trzeciego dnia arbuz .Nic się nie zgadza z opisem ,żadnej restauracji Flamingo nie było ,przekąski w postaci ciasteczek kruchych wydawane na bufecie przy basenie o godzinie 16 ,żadnego podwieczorku nie było w godzinach 17-18 w barze .Natomiast bar z drinkami i napojami alkoholowymi i bezalkoholowymi zamykany był od 18 do 18,45. (mam zdjęcie) W pokoju popsuty zamek do tego zamek w drzwiach otwierany był na pchniecie drzwi (mam zdjęcie) . w Łazience brudno ,zasłona od natrysku zbutwiała, lodówka zardzewiała. Oraz zero kontaktu z panią rezydent Emilią, która pokazała się raz przy ofercie wycieczek na prośbę żeby pomogła coś załatwić i zareklamować odwróciła się na pięcie odpowiadając ,że nic nie zrobi bo nie ma czasu musi jechać do drugiego hotelu .A porozumiewanie odbywało się w języku rosyjskim lub angielskim Mam zapytanie czy ktoś z biura choć raz sprawdził warunki panujące w tym hotelu .Ponieważ ten wyjazd nie spełnił warunków oferty jaką proponowało biuro Coral Travel Poland. Nie polecam wyjazdu do Turcji Hotelu GOLD TWINS SUIT .Biuro Coral Travel jest biurem które kłami pisząc ,o rzetelności oraz bezpieczeństwie

 3. Porażka. Miał być hotel 5* pokój standard a dostaliśmy brudne i śmierdzące bungalo. Bungalo niebezpieczne dla zdrowia i życia dzieci ( 10 miesięcy i 2 lata?) Brudne łóżeczko turystyczne i brak pościeli przez cały pobyt. Brak dostawki w pokoju dla 2 letniego dziecka. Brak barierki zabezpieczającej schody. Brud i smród wszędzie. Mrugajace oświetlenie. Mrowki chodzące po śpiących dzieciach. Zero reakcji coral travel. Nie polecamy

 4. Tak czytam ten artykuł i nie dowierzam. Chyba jakiś sponsorowany.
  Ja mam odmiennie inną opinię na temat Coral Travel. Notabene później skonfrontowałam to z kilkoma znajomymi i każdy z nich powiedział „To nie wiedziałaś?” Zmiana godzin wylotów to u nich standard. Kupujesz pół roku wcześniej wczasy i jednym z kryteriów jest przystępna godzina wylotu. Przy podróży z dziećmi to bardzo ważne. Niestety kilka dni przed rozpoczęciem następuje zmiana.
  Tak też było w moim przypadku. Zamiast rozpocząć wczasy w dniu umownym to wylot z Polski przeniesiony ma godzinę późno nocną a zameldowanie w hotelu nad ranem dnia następnego. To już dwa dni stracone.
  W hotelu dania tak monotonne, że bardziej się nie da. No i kelnerzy oraz pozostałą obsługa na każdym kroku oglądający się za dolarem. Na szczęście kolacje bardziej urozmaicone. Ale to o hotelu.
  Natomiast wracając do Coral Travel to godzina powrotna również zmieniona. Żeby to było jeszcze w dniu wymeldowania, ale wylot powrotny przeniesiony na dzień następny kilka godzin po północy. Trzeba było się wymeldować do godz. 12 i następnie mordęga z dziećmi do późnych godzin nocnych. Na szczęście menager hotelu się ulitował i można było przynajmniej za darmo coś zjeść.
  Z całych wczasów wycięte dwa dni na początku i na końcu męczarnia z koniecznością zarwania kolejnego dnia na dojście do siebie. Ja więcej nie skorzystam z ich usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button