Opinie o biurach podróży. Zobacz listę biur podróży

Rainbow Tours – przeczytaj jakie są opinie o biurze podróży

Rainbow to drugie w Polsce najpopularniejsze biuro podróży, które organizuje wczasy, wakacje oraz wycieczki objazdowe do wielu fascynujących zakątków świata – między innymi do niemalże całej Europy, obu Ameryk czy też do Afryki. Dowiedz się, jakie są Rainbow opinie oraz czego można spodziewać się po wykupieniu wycieczki w tej prężnie działającej, polskiej firmie turystycznej.

Biuro turystyczne Rainbow opinie i krótka historia

Rainbow to obecnie jedno z największych na polskim rynku biur podróży. Swoją działalność rozpoczęło w roku 1990, sprzedając bilety do Londynu na własną linię autokarową. Z czasem oferta ta została powiększona o organizowanie wycieczek autokarowych do niemalże całej Europy, a następnie lotniczych do wielu krajów świata. Firma oferuje podczas sezonu zimowego imprezy sylwestrowe oraz narciarskie we Francji i Włoszech. W roku 2008 weszła na Giełdę Papierów Wartościowych, co znacząco przyśpieszyło jej rozwój. Rainbow zyskuje pozytywne opinie oraz cały czas poszerza zakres swoich usług, otwierając nowe oddziały i podnosząc jakość obsługi klienta. Obecnie jest członkiem Polskiej Izby Turystyki oraz agentem IATA. Zajmuje się sprzedażą grupową oraz indywidualną. Posiada ponad 40 własnych oddziałów oraz 900 agentów w całej Polsce. Jakie są najpopularniejsze kierunki organizowanych wycieczek? Znajdziemy wśród nich Grecję, Hiszpanię, Włochy, Turcję, Egipt, Chorwację, Bułgarię, Tunezję, Cypr oraz Maroko.

R.A.T.I.N.G biura podróży Rainbow

R.A.T.I.N.G biura podróży Rainbow z ostatnich 5 lat wg. Traveldata:

RokRating
2015AA
2016AA
2017AA
2018A
2019BBB


Czy biuro podróży posiada oddziały stacjonarne?

Rainbow posiada biura stacjonarne w całej Polsce, na terenie każdego województwa. Skorzystać można z osobistej obsługi aż w 40 oddziałach stacjonarnych, w miastach takich jak Warszawa, Łódź, Kraków, Szczecin, Poznań, Gdańsk, Katowice, Wrocław, Lublin czy Białystok. Poszczególne punkty znajdują się również w mniejszych miejscowościach. Szczegółowy opis każdego miasta, w którym znajduje się biuro stacjonarne lub punkt obsługi klienta firmy Rainbow można znaleźć na firmowej stronie touroperatora.

Rainbow Tours opinie klientów, które warto znać

Rainbow jest obecnie drugim co do wielkości operatorem wycieczek w naszym kraju. Wyróżnia się wieloma pozytywnymi opiniami, wśród których wymienić można między innymi:

1. Zgodność oferty z jej realizacją. Rainbow organizując wycieczki, przykłada uwagę do najdrobniejszych szczegółów, ściśle trzymając się ustalonego wcześniej planu. Dzięki temu klienci zawsze wiedzą, czego mogą spodziewać się po wyjeździe. Nie czekają na nich nieoczekiwane niespodzianki. Firma dokłada starań, aby zyskać opinie rzetelnej i solidnej.

2. Wiarygodność i gwarancja bezpieczeństwa. Rainbow należy do Polskiej Izby Turystyki. W roku 2010 przystąpiło do programu Rzetelna Firma, co wyraźne świadczy o jej wiarygodności. Co jest godne uwagi, ma gwarancję ubezpieczeniową, aby pokryć koszty powrotu turystów do kraju oraz gwarantuje zwrot wpłat wniesionych przez klientów. Jest to jedna z najwyższych kwot ubezpieczeniowych w naszym kraju, ponieważ wynosi aż 60 milionów złotych.

3. Mocną stroną firmy są ludzie. Zarówno rezydenci, jak i piloci regularnie poddawani są licznym szkoleniom, co pomaga im świadczyć usługi najwyższej jakości. Wyróżniają się wiedzą oraz doświadczeniem, które jest efektem wieloletniej praktyki w branży turystycznej.

4. Promocje dla stałych klientów i dużych rodzin. Rainbow jako oficjalny partner Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oferuje atrakcyjny system zniżek dla wielodzietnych rodzin, niezależnie od ich dochodów. Na atrakcyjne rabaty mogą też liczyć osoby, które regularnie korzystają z jej usług turystycznych, otrzymując Kartę Stałego Klienta oraz związane z nią zniżki i udogodnienia.

5. Dobre warunki za odwołane terminy – w przypadku odwołania wycieczki, klienci mogą liczyć na bardzo atrakcyjne rekompensaty, na przykład bony 110% do wykorzystania na inne kierunki lub atrakcyjne vouchery.

6. Dobrze organizowane wyjazdy – ciekawa oferta wycieczek fakultatywnych wraz ze starannym zorganizowaniem całego wyjazdu sprawiają, że klienci czują się pewnie i bez obaw mogą korzystać z udanego wypoczynku. Godny uwagi jest też sprawny kontakt z rezydentami i dobra opieka podczas całych wakacji.

Rainbow opinie negatywne

1. Długi czas oczekiwania na zwrot pieniędzy z wyjazdu. W przypadku zrezygnowania z wyjazdu przez klienta, firma pobiera 7% wpłaconej zaliczki oraz gwarantuje, że pieniądze pojawią się na koncie bankowym w przeciągu 194 dni. Chociaż znana jest z uczciwości, dla wielu osób jest to bardzo długi czas oczekiwania, ponieważ „zamrożonych” w ten sposób pieniędzy nie mogą przeznaczyć na inne cele. Warto jednak pamiętać, że jeżeli to biuro podróży odpowiedzialne jest za odwołanie wycieczki, zwrot kosztów organizowany jest w przeciągu 14 dni.

2. Wysokie ceny imprez turystycznych. Rainbow cieszy się renomą w naszym kraju oraz oferuje wysoką jakość swoich usług. Niekiedy przekłada się na wysokie ceny biletów lub pobytów w hotelu. W większości przypadków cena jednak idzie w parze z jakością oraz rzetelnym podejściem. Co więcej, niekiedy można trafić na atrakcyjne rabaty.

Rainbow nasza opinia

Rainbow Tours to pełne tradycji polskie biuro podróży, które cały czas się rozwija, wprowadzając ciekawe propozycje wycieczkowe dla miłośników podróży. Oferuje dobrze zorganizowane wyjazdy w piękne zakątki świata oraz starannie przygotowane wycieczki fakultatywne. Dobrze przeszkolony personel i kompetentni rezydenci to duży atut firmy. Godne uwagi są także interesujące kierunki wycieczek, dobranych do okoliczności i potrzeb klientów – między innymi wyjazdy sylwestrowe lub narciarskie w zimowym sezonie. Według naszej opinii Rainbow to jeden z najlepszych touroperatorów w naszym kraju, z którym warto wybrać się zarówno na krótsze, jak i dłuższe wyjazdy. 

Artur Trzcionkowski

Fan ekonomicznych podróży. Lubię spontaniczne wyjazdy, odkrywanie nowych miejsc, smaków oraz odpoczywanie w nieznanych mi zakątkach.

2 komentarzy

  1. Ze wszystkich biur podrózy, jakie oferują teraz wyjazdy w Polsce, jedno z niewielu, które po pandemii rozkwitło jak feniks z popiołu. I programy warte uwagi i ceny w porządku, zważywszy na wszechobecne podwyżki.

  2. PRZESTRZEGAM
    Nie warto kupowac nic w firmie RainbowTours z wyprzedzeniem. Ceny wycieczek skacza regularnie. Cena za moj wyjazd zmieniala sie od 500 zl do 2500 zl w dol. Dobrze zweryfikujcie oferte zanim cokolwiek kupicie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button