Zwiedzanie - porady i ciekawostki

Wakacje dla singli – najlepsze oferty na 2022 rok

Wakacje to czas radości oraz niezapomnianej zabawy. Czy, aby miło je spędzić, konieczne jest organizowanie wyjazdu w gronie rodziny lub przyjaciół? Otóż okazuje się, że nie. Podróżowanie w pojedynkę potrafi być niesamowitym doświadczeniem. Co więcej, biura podróży coraz częściej przygotowują atrakcyjne oferty właśnie dla singli. 

Wakacje dla singli w Polsce

Planujesz pierwsze wakacje w pojedynkę i nie chcesz od razu jechać za granicę? Zorganizuj urlop w kraju! To doskonały sposób, aby rozwiać wszelkie obawy i wątpliwości oraz przekonać się, że samotne wyjazdy potrafią być doskonałym przeżyciem. Polska ma nam dużo do zaoferowania. Biura podróży coraz częściej oferują jednoosobowe pokoje w bardzo atrakcyjnych cenach. Uczestnicy takiego wyjazdu nie muszą się nudzić, warto jedynie skorzystać z dostępnych ofert. Tenis, golf, narty, sporty wodne lub ekstremalne, zwiedzanie, inspirujące wyprawy – porywających propozycji nie brakuje. 

Wakacje dla singli za granicą 

Wakacje dla singli poza granicami naszego kraju to norma. Wybierając się do Hiszpanii, Włoch, Francji czy innych państw europejskich jako singiel przekonasz się, że mnóstwo osób decyduje się na spędzenie urlopu właśnie w ten sposób. Według niektórych badań przeprowadzonych przez biura podróży, co dziesiąte zapytanie o rezerwacje urlopu należy do singla. Z drugiej strony wiele osób, poznaje na wakacjach ludzi, z którymi chętnie udaje się na kolejne wakacje. Wśród singli wyjątkowo modne są tzw. city break, czyli krótkie wyjazd do pięknych europejskich miast, wypełnione mnóstwem atrakcji. 

Otwarcie granic

Singiel na wczasach – wady i zalety

Jesteś singlem i do tej pory nie wyjeżdżałeś sam na wakacje? Pora to zmienić! Wczasy dla singli stają się nowym trendem, który zdobywa niesłychaną popularność. Jakie ma zalety taki urlop?

Poznaj nowych ludzi

Samotny wyjazd to najlepszy sposób, aby poznać nowych ludzi. Każde wyjście na imprezę, gra w piłkę plażową, koncert czy nawet zwiedzanie to okazja, aby spotkać nowych znajomych, którzy być może okażą się Twoimi nowymi przyjaciółmi. Podczas samodzielnych wyjazdów o wiele łatwiej o nawiązanie ciekawych kontaktów, a być może nawet znalezienie miłości swojego życia. 

Ciesz się spokojem

Niejednej osobie rodzinne wakacje kojarzą się z licznymi kłótniami i nieporozumieniami. Podobnie wygląda sytuacja, wybierając się na urlop z grupką znajomych – niekiedy nawet taki wyjazd kończy się trwałym zerwaniem przyjaźni. Natomiast wakacje w pojedynkę to beztroska atmosfera, której nikt Ci nie zabierze. Nie będziesz słyszeć negatywnych uwag, komentarzy ani narzekań. Nie grozi Ci też znudzenie czyjąś obecnością. Samodzielny wyjazd to gwarancja relaksu i wypoczynku. 

Decyduj o wszystkim sam 

Każda osoba ma inne potrzeby i zainteresowania, dlatego nierzadko wyjazd z całą rodziną lub grupą znajomych może być frustrujący. Masz ochotę spędzić cały dzień na plaży? Nie ma żadnego problemu! A może wolisz udać się na kilkugodzinne zwiedzanie muzeum wraz z czytaniem opisu pod każdą ekspozycją? Droga wolna! Wybierając się na wakacje w pojedynkę przez cały wyjazd możesz robić to, na co masz ochotę. 

Zaoszczędź pieniądze

Nie ma co się oszukiwać wyjazd w dużym gronie to dużo wydatków. Uczestnikom wspólnej wycieczki warto raz na jakiś czas postawić piwo, lody lub drinka czy też kupić jakieś drobiazgi. Często pod wpływem znajomych decydujemy się też na atrakcje, które nas nie interesują, ale jesteśmy zobligowani, aby im towarzyszyć – wstęp do muzeum czy bilet do parku zabaw potrafi sporo kosztować. 

Czy wyjazdy dla singli mają jakieś wady?

Niektórzy mówią, że podczas takich wakacji czują się samotni. Jednak jak widać, najwięcej zależy od pozytywnego nastawienia oraz tego, jak się zaplanuje taki urlop. 

Artur Trzcionkowski

Fan ekonomicznych podróży. Lubię spontaniczne wyjazdy, odkrywanie nowych miejsc, smaków oraz odpoczywanie w nieznanych mi zakątkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button