Zwiedzanie - porady i ciekawostki

Wirtualne zwiedzanie. 20 atrakcji dostępnych przez internet

Gdy warunki nie pozwalają nam na podróżowanie, nie oznacza to, że czas spędzony w domu musi być czasem straconym. Jak przeżywać wspaniałe chwile oraz zwiedzać czas z domowego zacisza? Oto 20 wirtualnych wycieczek, które wzbudzą w każdym ogromne emocje.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Powstanie Warszawskie znane jest jako najbardziej bohaterski czyn w historii naszego kraju. Otwarte na 60-tą rocznicę wybuchu Muzeum Powstania Warszawskiego pozwala lepiej zrozumieć te wydarzenia oraz codzienne życie mieszkańców stolicy w tamtych czasach. Wirtualny spacer w tym miejscu przeniesie nas w czasie. 

Zobacz wirtualnie muzeum. Zobacz także: Atrakcje Warszawy.

Kopalnia Soli w Wieliczce 

wirtualne zwiedzanie

Kopalnia Soli, która położona jest w województwie małopolskim, przyciąga turystów swoją niepowtarzalnością oraz rodzinną atmosferą. Dzisiaj także online możesz zwiedzić wykute w soli kaplice i poczuć, jak wyjątkowo prezentują się solne komory. 

Zwiedź kopalnię w Wieliczce przez internet.

Luwr w Paryżu 

To jedna z największych atrakcji Paryża. To tu znajdziemy najsłynniejsze dzieła sztuki, takie jak :

  • Wenus z Milo
  • Mona Lisa Leonardo da Vinci 
  • Nike z Samotraki

Zobacz Luwr online.

Muzeum Vincenta van Gogha w Amsterdamie

Wirtualny spacer po tym światowej rangi muzeum to niezapomniane wydarzenie. Podczas tego spaceru możemy się dowiedzieć wiele o twórczości oraz życiu Van Gogha oraz obejrzeć największą na świecie kolekcję dzieł tego słynnego artysty. 

Zobacz muzeum. Po przejściu na stronę kliknij pomarańczowego ludzika znajdującego się po prawej stronie.

Zamek krzyżacki w Malborku 

Niegdyś był siedzibą wielkiego zakonu krzyżackiego – dzisiaj to jedna z najważniejszych atrakcji województwa pomorskiego. Podczas wirtualnego spaceru możemy obejrzeć wewnętrzne dziedzińce, masywne bramy oraz wejść do muzeum zamkowego. 

Zobacz zamek w Malborku.

Centrum lotów kosmicznych NASA w stanie Wirginia

To ośrodek, który kieruje wieloma misjami NASA. Znajdują się tu stanowiska rakiet startowych oraz lotnisko badawcze. Specjalne centrum dla zwiedzających jest miejscem, gdzie znajduje się słynna rakieta Apollo 12. Wirtualna wycieczka do tego miejsca zaspokoi wszystkie pragnienia związane z nauką. 

Nasa wirtualne zwiedzanie. Sprawdź.

Guggenheim Muzeum w Nowym Yorku

To miejsce polecane wszystkim miłośnikom sztuki. Znajdziemy tu zbiory z najważniejszych dla kultur epok – takich jak współczesność, nowoczesność, postimpresjonizm czy impresjonizm. Wirtualny spacer pokaże nam, co skrywa w sobie muzeum, bez wychodzenia z domu.

Zobacz muzeum online.

British Museum w Londynie

To prawdziwa perełka wśród muzeów, która posiada zbiory nie tylko z terenów Wielkiej Brytanii. Zobaczymy tu również niezwykłe skarby znalezione na terenie Egiptu oraz Bliskiego Wschodu – takie jak mumie czy Kamień z Rosetty to niezwykle interesujące eksponaty, które czekają na nas w zaciszu domowym. 

Zobacz przedmioty z muzeum.

Musée d’Orsay w Paryżu

Kolejna propozycja dla prawdziwych sympatyków sztuki oraz zwiedzania. Znajdziemy tutaj wiele dzieł najsłynniejszych francuskich malarzy – takich jak Claude Mont czy Paul Gauguin. Dzieła światowej klasy z pewnością przyciągną naszą uwagę na dłużej.

Zobacz muzeum w Paryżu online.

Metropolitan Museum of Art

To największe i najstarsze muzeum Ameryki znajdujące się w Nowym Yorku. Zbiory podzielone są tu tematycznie i obejmują malarstwo, fotografie, sztukę użytkową, ubrania oraz militaria. Najważniejszym dziełem sztuki jest kamea z popiersiem królowej Bony Sforzy.

Muzeum Metropolitan of Art Online.

Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu

Muzeum, które powstało w 1947 roku na terenie nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Spacer po tym miejscu – nieważne, czy rzeczywisty czy wirtualny dostarczy niezapomnianych przeżyć. Zbrodnie, które w okresie II wojny światowej miały miejsce do dziś mrożą krew w żyłach. 

Muzeum w Oświęcimiu online. Wymagany flash player.

Rijksmuseum w Amsterdamie

To kolejne muzeum, które oferuje nam zwiedzanie wirtualne. W jego zbiorach znajdują się dzieła najsłynniejszych holenderskich malarzy, takich jak Rembrandt, Vermeer czy Johannes. Całe muzeum przedstawia aż 800 lat malarstwa. 

Zobacz Rijksmuseum online.

Disney World na Florydzie

To doskonała propozycja wspólnej wirtualnej wycieczki razem z naszymi pociechami. Jednak co ciekawe, dorośli też nie będą się nudzić. Cztery tematyczne parki, piękne królewskie zamki oraz postacie znane wszystkim z bajek z pewnością będą źródłem doskonałej zabawy i miłych wspomnień.

Link do wirtualnego zwiedzania.

Taj Mahal w Indiach

To prawdziwa wizytówka Indii oraz najpopularniejszy obiekt w tym kraju. Chociaż wiąże się z nim smutna historia, to świątynia zachwyca turystów niezależnie w jakiej formie się ją podziwia. Wirtualna panorama pozwoli nam poczuć niesamowitą atmosferę tego miejsca.

Zobacz Taj Mahal.

Piramidy w Gizie

Egipskie piramidy oraz ich tajemniczy klimat przyciąga zafascynowanych starożytnością turystów. Precyzyjne wykonanie, majestatyczne rozmiary oraz historia powstania piramid od lat zadziwiają turystów. Wirtualny spacer przybliży ci te niezwykłe miejsca. 

Wirtualne zwiedzanie Piramid w Gizie.

Zamek Królewski w Warszawie

Ten piękny zamek pierwotnie był rezydencją mazowieckich książąt – natomiast od XVI w. stał się siedzibą polskich władz. Chociaż był niemal całkowicie spalony, dziś prezentuje się doskonale, a jego 360-stopniową panoramę można oglądać w internecie. 

Zwiedzanie online Zamku Królewskiego w Warszawie.

Machu Picchu w Peru

To XV-wieczne miasto Inków, które znajduje się w Peru, zapiera dech w piersiach. Przepiękne tarasy, fontanny, i ogrody w towarzystwie niesamowitego pejzażu to miejsce, które trzeba zobaczyć.

Odwiedź Machu Picchu.

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

W dalszym ciągu jest on najwyższym budynkiem w Polsce. Powstał jako dar narodu radzieckiego dla naszych rodaków. Interaktywna podróż, którą możemy odbyć online to obowiązkowa wycieczka każdego Polaka.

Zobacz Pałac Kultury i Nauki w Warszawie od środka, oraz zobacz jakie są z niego widoki.

Muzeum Watykańskie

Początek muzeum datuje się na 1787 rok, a zbiory, które tu znajdziemy, zgromadzone zostały przez wielu papieży. Podczas wirtualnej podróży zobaczyć można Kaplicę Sykstyńską oraz freski Rafaela. 

Wirtualne zwiedzanie Muzeum Watykańskiego.

Wieża Eiffla

Kto z nas nie marzy, aby zobaczyć z bliska Wieżę Eiffla? Ten słynny symbol Paryża, a nawet całej Francji można podziwiać również podczas wirtualnej podróży. 

Przejdź do zwiedzania Wieży Eiffla.

Artur Trzcionkowski

Fan ekonomicznych podróży. Lubię spontaniczne wyjazdy, odkrywanie nowych miejsc, smaków oraz odpoczywanie w nieznanych mi zakątkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button